Люди два дні даремно чекали допомоги: У бурхливому і холодному Чорному морі затонув український теплохід, багато загиблих і зниклих без вісті

У Чорному морі 26 січня 2001-го затонув український теплохід "Пам'ять Меркурія". Перевантажене судно здійснювало комерційний рейс зі Стамбула до Євпаторії. Загинуло три члени команди і п'ять пасажирів, зникли безвісти чотири члени команди і вісім пасажирів, втрачено теплохід і вантаж, зазначають Патріоти України.

На борту перебували 52 людини - 27 членів екіпажу і 25 пасажирів. За версією слідства та свідченнями очевидців, "Пам'ять "Меркурія" прийняла на борт у порту Стамбула 329,6 т вантажу, що на 129,6 т більше, ніж передбачено. За висновком експертизи безпосередньою причиною загибелі судна стали "втрата стійкості у поєднанні з порушенням водонепроникності зовнішнього контуру у зв'язку з його перевантаженням, неправильним розміщенням вантажу".

"Пам'ять Меркурія" повинна була рухатися уздовж берегової лінії, як це передбачено для суден її категорії. Однак бажаючи скоротити відстань, старенький теплохід рушив навпростець. Коли судно почало тонути - команда спустила плоти на воду. Корабель пішов на дно за 10 хв. 20 людей загинули, тіла п'ятьох так іне знайшли. Люди майже два дні провели на плотах у крижаній воді. Рятувальна операція була оголошена тільки 28 січня. Сигнал лиха за невідомих причин не дійшов до рятувальників.

Державна міжвідомча комісія причиною катастрофи й загибелі людей назвала порушення правил мореплавство з боку капітана судна, а також портових властей Стамбула та Євпаторії.

Потерпілі - родичі загиблих в катастрофі, члени екіпажу і пасажири 10 років чекали вердикту суду. У квітні 2012-го суд Нахімовського району Севастополя виніс виправдувальний вирок капітану теплохода. А постраждалим відмовили в задоволенні матеріальних і моральних збитків на 7,6 млн грн.


"Коли на 100% довіряєш ЗСУ": Мережу розсмішило відео з собакою, яка спить під "звуки сирен"

четвер, 26 травень 2022, 18:32

Користувачів мережі розсмішило нове відео з песиком, який просто неба спить нібито під звуки сирен. Автори допису відзначили, що чотирилапий улюбленець наскільки довіряє Збройним силам України, що не боїться навіть ракетних ударів, передають Патріоти У...

Російський солдат пограбував квартиру в Ірпені та залишив своє фото "на пам'ять" господині

четвер, 26 травень 2022, 17:22

Російські військові в Україні відзначилися не тільки тотальною жорстокістю, а й дурістю. Один з солдатів армії РФ пограбував квартиру в Ірпені та залишив господині своє фото. Про це власниця житла Валерія розповіла в коментарі "Українській правді", пер...