В Донецькій області в Волинцівське водосховище скидаються стоки місцевих шахт.

В окупованій частині Донбасу забруднені два великих водосховища - це створює загрозу для здоров'я сотень тисяч людей і для місцевої екосистеми, інформують Патріоти України.
Як повідомляє прес-служба Мінреінтеграціі України, в Донецькій області в Волинцівське водосховище скидаються стоки місцевих шахт. В результаті у воді в кілька разів перевищені концентрації нафтопродуктів, нітратів, сульфатів, цинку.
З цього водосховища питна вода подається в Єнакієве, Дебальцеве, Шахтарськ, Чистяково (колишній Торез) та інші населені пункти, в яких проживає 300 тисяч чоловік. Зараз забір води здійснюється з каналу «Сіверський Донець-Донбас», але він потребує регулярного чищення та планових ремонтів.
На окупованій частині Луганської області різко обміліло Ісаківське водосховище, яке розташоване на схід від Алчевська. Вода в ньому також сильно забруднена. «Ми звертаємося до міжнародних організацій в рамках встановленого мандата з проханням перевірити вказані факти і вжити заходів реагування», - заявив заступник міністра з питань реінтеграції ОСЬ Давид Макар'ян.
Українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Деякі пенсіонери мають проходити процедуру ідентифікації. У Головному управлінні Пенсійного фонду України (ПФУ) в Луганській області розповіли, які є способи проходження ідентифікації у 2026 ро...
Радянська влада свого часу вилучала з українських словників окремі слова, які вважала "небажаними" або ідеологічно неприйнятними. Багато з них були пов’язані з історичною пам’яттю, релігією чи національною самобутністю. Сьогодні ці мовні заборони розгл...