Дослідження в Лос-Анджелесі показало, що домашні кішки куди більш експресивні істоти, ніж усім здавалося раніше. Їхні мордочки можуть передавати сотні виразів, а людські обличчя або, скажімо, морди собак — тільки десятки, передають Патріоти України.
Дослідники відстежували поведінку 53 дорослих короткошерстих домашніх кішок і вивчали їхні лицьові вирази з використанням спеціальної системи кодування лицьових дій. Особливу увагу приділяли рухам лицьових м’язів, (ДЛМ), які виявляли в різних ситуаціях.
Виявилося, що домашні кішки мають неймовірно багатий репертуар мімічних виразів. Всього у них було виявлено вражаючих 276 унікальних виразів мордочки. Це число перевершує кількість виразів у собак (27) і навіть у людей (44).
Дослідження також виявило, що більшість виразів (45%) вказують на доброзичливий настрій кішок, тоді як 37% виразів свідчать про наявність агресії. Решта 18% виразів виявилися двозначними і потребують додаткового аналізу.
Ця нова інформація розширює наше розуміння комунікації між кішками і підкреслює важливість афіліативних лицьових сигналів у створенні та підтримці соціальних зв’язків усередині видів.
Дослідження проведено в некомерційній рятувальній організації CatCafé Lounge, створеній, щоб прилаштовувати безпритульних тварин і покращувати їхню соціалізацію. Ця робота ставить під сумнів стереотип про кішок як про індиферентних істот, які мало реагують на те, що відбувається.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він у реальному часі відповідає людям на їхні запитання. Про це повідомили у The Guardian, передають Патріоти України. Інсталяц...
Починаючи з 4 жовтня 2024 року, поліція Хмельницької області розслідує ймовірне декларування недостовірної інформації з боку чоловіка голови МСЕК Хмельниччини Володимира Крупи, передають Патріоти України. Поки Володимиру Крупі правоохоронці не оголошув...