Дослідники з Індійського інституту науки в Бангалорі виготовили мікромасштабний суперконденсатор, використавши пластівці графену та дисульфіду молібдену як електроди, повідомляється на сайті IEEE. За даними цієї найбільшої у світі технічної професійної організації, їх колеги з Бангалора використовували у своїй розробці двовимірні матеріали графен і дисульфід молібдену (MoS2).
Цей новітній мікросуперконденсатор справді відповідає своєму префіксу, каже Абха Місра, професор інструментальної та прикладної фізики. Попередні пристрої, попри свою мікронну назву, вимірюються ближче до міліметрового масштабу, вченим з Індії вдалося досягти трьох порядків скорочення розмірів.
Мікросуперконденсатори мають широкий спектр потенційних застосувань в мобільній електроніці, датчиках, IoT-технологіях і імплантованій електроніці. Вони можуть працювати як самостійні джерела енергії або разом із батареями для забезпечення швидких імпульсів потужності.
Вони можуть поліпшити електроніку, що носиться, тому що вони маленькі, гнучкі та легкі. Суперконденсатори можуть зберігати більше енергії та видавати її швидше, ніж звичайні батареї. Вони також можуть працювати довше і краще переносити часті цикли зарядки-розрядки. До того ж за допомогою винаходу стає доступною розробка більш досконалих підшкірних датчиків та електронних систем моніторингу за здоров'ям або військових систем для солдатів.
Крім того, суперконденсатори можуть бути вбудовані в одяг, аксесуари чи будь-які інші мініатюрні датчики. Втім вчені зазначають, що виробництво суперконденсаторів нічим не дорожче за звичайні, що існують на сьогодні.
Священник Православної церкви України Олексій Філюк дозволив своїй пастві повідомляти терцентрам комплектування про тестя, який погано поводиться. Священник пояснив, що таку людину можна відправити в армію, але лише за виконання додаткових умов. При ць...
У четвер, 15 травня, на Львівщині випав сніг. Опади сталися в гірських районах, зокрема в населених пунктах Тухолька, Славське та Плав'є, повідомляють Патріоти України. Попри те, що зараз середина травня земля знову вкрилася снігом. Раніше синоптики пр...