Лос-Анджелес аплодує переможниці: Харків'янка отримала "Греммі"

У Лос-Анджелесі пройшла 62-га щорічна церемонія вручення музичних премій «Греммі». Українська піаністка Надія Шпаченко з альбомом The Poetry of Place перемогла у категорії «найкраща класична збірка», зазначають Патріоти України.

Надія Шпаченко викладає музику в Політехнічному університеті Помона у Каліфорнії. Піаністка народилась в Харкові, музикою почала займатися у віці п’яти років. У 1991 році родина переїхала до Ізраїлю, а відтак у 1994-му до Сполучених Штатів. Надія отримала диплом бакалавра у престижному Кембріджському університеті, а відтак ступінь доктора музичних мистецтв при Університеті Північної Каліфорнії.

У Сполучених Штатах Надія відома як виконавиця сучасної класичної музики. Серед її улюблених композиторів – американці Елліотт Картер та Джордж Крамб, а також українець Юрій Іщенко та грецький композитор Іанніс Зенакіс. Свої концерти Надія грає за роялем, але часто використовує іграшкове піаніно, перкусію, клавесин та синтезатор.

Хіти тижня. Неможливо підпалити, підірвати або перевернути: Американці придбали для досліджень радянський "членовоз" (фото)

вівторок, 3 серпень 2021, 3:00

У 1990-х, відразу після розвалу СРСР американські автовиробники придбали старий радянський ЗІЛ на розбирання, щоб дізнатися радянську технологію бронювання. Про це пише 2drive.ru, передають Патріоти України. У США бронювання авто виконується за такою с...

З архіву ПУ. Зріст має значення: Лікарі розповіли, які чоловіки частіше заражаються коронавірусом

вівторок, 3 серпень 2021, 2:00

Вчені кажуть, що результати не обов'язково означають, що високі люди якось генетично більш уразливі для інфекції. Дані, отримані від двох тисяч осіб у Великобританії, показали, що чоловіки вище 180 сантиметрів хворіють коронавірусом в два рази частіше....