Нове дослідження показало, що іонізуюче випромінювання під час проведення комп’ютерної томографії може призвести до раку, передають Патріоти України.
Щоб дізнатися, чи може комп’ютерна томографія викликати рак, науковці університету Каліфорнії у Сан-Франциско проаналізували 93 млн даних людей, які проводили КТ.
Дослідники стверджують, що найбільший тягар майбутніх захворювань припадає не на дітей, хоча їхній ризик вищий, а на дорослих через масове використання КТ саме в цій віковій групі.
Результати показали, що серед різних форм онкохвороб, викликаних КТ-опроміненням, найпоширеними були рак легень, товстої кишки, сечового міхура, лейкемія, а в жінок — рак молочної залози.
А найнебезпечніші обстеження черевної порожнини та малого таза, які дали найбільший внесок у прогнозовану захворюваність.
Комп’ютерна томографія є важливим інструментом діагностики та лікування різних захворювань — від травм до вроджених аномалій.
Однак як і будь-яка медична процедура, вона має певні ризики, які слід враховувати перед початком обстеження.
Дослідники не радять відмовлятися від КТ назавжди, адже в екстрених ситуаціях це може врятувати життя.
Вони закликають лікарів до обережного підбору доз іонізуючого випромінювання та пропонують бдоступні і безпечні альтернативи, як-от ультразвукові дослідження та магнітно-резонансна томографія
Українці активно допомагають Збройним силам, відкриваючи збори на закупівлю зброї. Ізраїльські ж волонтери зосереджуються виключно на гуманітарній допомозі. Журналіст і редактор російськомовного сайту «Вести Израиля» Ігаль Мовермахер пояснив ключові ві...
Міський голова Львова Андрій Садовий висловив захоплення київським учителем фізики та інформатики Русланом Циганковим, відомим своєю неординарністю та активною громадянською позицією. Садовий навіть публічно запросив вчителя переїхати до Львова. Про це...