Магазини з безкоштовною їжею і подвійні зарплати: Українка розповіла, як це - жити в Австрії (фото)

Українка на ім'я Іванна родом із Волинської області проживає в Австрії вже більше ніж 8 років. Раніше вона жила в Німеччині й зараз зовсім не шкодує про те, що колись переїхала з України, передають Патріоти України.

В ексклюзивному матеріалі для Іванна розповіла докладніше про те, чому вирішила переїхати з України, і про життя в Австрії загалом. Також емігрантка назвала плюси проживання в цій країні, розповіла про медицину й зарплати. Вона озвучила ціни на стандартний набір продуктів у супермаркеті і зізналася, які пільги можуть отримувати не тільки австрійці, а й приїжджі.

Переїзд з України

Я родом із Волині, з міста Нововолинськ, прожила там до 21 року. Всі мої рідні працювали й жили за кордоном: у Польщі, в Німеччині, Італії. Коли я була на першому курсі університету, мама з сестрою поїхали до Німеччини, а бабуся – працювати до Італії, доглядати за людьми похилого віку. Після закінчення університету я вирушила до Німеччини на заробітки. Там я вийшла заміж за німця і через 3 роки ми переїхали до Австрії, бо чоловік отримав туди запрошення на роботу.

Про життя в Австрії

Перебуваючи в Австрії, я не маю бажання переїжджати кудись ще. Мені подобається, як австрійці ставляться до своїх жителів, і те, як вони забезпечені. Проживаю я в місті Інсбрук, уже 8 років і Австрія дала набагато більше можливостей, ніж Україна. Мені подобається, що тут усі рівні і не важливо, чи ти емігрант, чи австрієць.

Австрія дуже толерантна країна. Тут дбають про соціальний рівень жителів. До того ж в Австрії складно судити за зовнішнім виглядом і важко сказати, хто бідний, а хто багатий. Навіть працюючи на звичайній роботі, я можу дозволити собі повністю забезпечити сім'ю.

Люди в у цій країні живуть розмірено. Вони ніколи не поспішають, а вранці полюбляють випити чашечку кави. Австрійці не квапляться на роботу, але поспішають із роботи додому. Народ тут не перенапружується. До речі, тут не люблять "понтуватися", не показують своє багатство, вони економні.

Про емігрантів в Австрії

Українців в Австрії не надто багато. І ті, кого я знаю, живуть дуже добре. Найчастіше іноземці стикаються з такими проблемами, як незнання мови, правил і законів. Крім того, всім приїжджим потрібно пристосовуватися до життя цієї країни та менталітету. До того ж, якщо ти приїхав не з Європейського Союзу, то придбати житло в Австрії не зможеш. Багато українців працюють на полях, у фермерів. Роботодавці дають житло або за мінімальну оплату, або зовсім безкоштовно.

Медицина в Австрії

Медицина в Австрії дуже хороша в розумінні апаратури, але є і свої мінуси: тут складно знайти тямущого лікаря. Потрібно постійно чекати черги, щоб записатися на прийом, а найчастіше на це йде дуже багато часу.

Медицина ніби й безкоштовна, але одночасно й ні. Наприклад, ти працюєш на фірмі і з твоїх податків (майже 50% зарплати) тільки близько 20% іде на медицину. До речі, неважливо в якій компанії ти працюєш, медичне страхування дають автоматично. Навіть якщо не ти працевлаштований, а наприклад, тільки твій чоловік, то він може безкоштовно оформити страховку як на дружину, так і на своїх дітей. Також держава дає страхування і тим, наприклад, хто ще тільки зустрічається. Так, один із партнерів може спокійно оформити не тільки на себе, а й на свою другу половинку медичне страхування, якщо вони разом уже більше ніж 10 місяців.

Про лікарні в Австрії

Страховка повністю оплачує всі витрати й будь-які операції (незалежно від хвороби). Можна і окремо взяти собі пакет страхування, який коштує від 100 євро на місяць. Так, за ці гроші тобі зможуть виділяти VIP палати, а на консультації до лікарів направлятимуть тільки в приватні заклади. Але я не бачу сенсу переплачувати, оскільки я лежала в лікарні в Австрії, і вони тут дуже хороші. Мені сподобалося, що персонал дуже привітний, тобі посміхаються і ніхто не фиркає. Харчування в медзакладах триразове, ти навіть сам заповнюєш, що ти хочеш їсти. У вільному доступі є стенд, де можна брати воду, каву, молоко, фрукти і кисломолочні продукти безкоштовно.

Ситуація з коронавірусом в Австрії

Спочатку коронавірус налякав усіх австрійців: люди ходили в масках і косо дивилися на тих, хто без них. Зараз народ дуже сильно втомився від цих карантинів і тепер вже не стежать, хто в масках, чи є той локдаун, чи ні. У нашому районі обов'язковим поки залишається носіння масок в ТЦ, магазинах, у державних установах. Попри карантин, дитячі садки працюють, а в лікарнях завалу немає. У період карантину Австрія ввела консультації з лікарями в онлайн-режимі. З кінця грудня минулого року наша країна почала вакцинацію від COVID-19. Передусім прищеплюють лікарів, вихователів у дитячих садах і школах, літніх людей. Зараз у нашому районі вакцинують усіх, хто хоче.

Зарплати в Австрії

Заробітна плата відрізняється в регіонах. Так, мінімальна зарплата в нашому районі від 1300 євро. Наприклад, 3 роки тому я працювала в МакКафе і заробляла 1100 євро за 40 годин на тиждень, а оренда квартири тоді коштувала 550 євро, плюс ще комунальні платежі.

Ціни на продукти в Австрії

Наша сім'я з 2 дорослих та 2 дітей на місяць витрачає на продукти приблизно 600-800 євро. Виходить, що на одну людину менше ніж 300 євро. Так, стандартна ціна на капучино 3 євро, круасан – 1,50 євро. Тут навіть є автомати, де можна набрати свіжого молока і взяти свіжі яйця.

Ціни на продукти:

  • яйця 10 шт – 1,60 євро;
  • сметана – 70-80 центів;
  • хліб (свіжоспечена буханка) від 20 центів до 2 євро, тостерний хліб – 2 євро;
  • молоко – від 1 євро.

Плюси та мінуси життя в Австрії

  • Виплачують 13-14-ту заробітну плату. Так, 13-ту зарплату ти отримуєш влітку і перед новорічними святами подвійну.
  • Можна брати різні речі в кредит без відсотків (побутову техніку, меблі та інше).
  • Тут популярні блошині ринки, на які приїжджають люди з різних країн. Так, там можна купити дуже цікаві речі за смішні гроші.
  • Австрійці дуже цінують свій вільний час, і вони не люблять його витрачати, якщо це не оплачується. Роботодавці люблять приїжджих саме тому, що вони працюють понаднормово і не просять за це грошей.

З мінусів тут можна виділити менталітет. Люди в Австрії дуже сильно відрізняються від українців: наприклад, твій сусід не може підійти і попросити, щоб ти не ставив машину на його місце, він просто фотографує це, висилає знімок своєму адвокату, а той зі свого боку надішле тобі штраф.

Дитячі садки в Австрії

Дитячі садки в Австрії звичайні, вихователі хороші. У маленьких містах потрапити в дитячі сади і ясла можна без проблем – ти чекаєш, коли тобі прийде запрошення. Так, наприклад, ясла коштують 300 євро на місяць (із 7 ранку до 4 вечора). В Австрії обов'язково дитина до школи повинна рік ходити в садок. Наприклад, із 7 ранку до 2 дня садок безкоштовний, а якщо до 4 вечора, тоді потрібно платити приблизно 30 євро. Приватні дитсадки коштують до 500 євро на місяць.

Оренда й купівля житла

Однокімнатна квартира 30 квадратних метрів коштує від 200 тисяч євро в нашому місті. У сусідньому, за 200 км від нас, за 250 тисяч євро ти можеш придбати будинок із землею. Оренда двокімнатної квартири стартує від 800-900 євро.

Пільги для австрійців та емігрантів

  • Отримуєш соціальну допомогу. Так, наприклад, якщо ти багато витрачаєш на оренду квартири, на купівлю їжі, тобі повертають певний відсоток грошей від податків.
  • Щороку відбувається перерахування податків і твого доходу, тому держава може повернути певну суму, якщо ти заплатив дуже багато податків. Але тим, у кого велика зарплата, невигідно подавати документи, оскільки при перерахунку можуть сказати, що ти навпаки мало платиш податків.
  • Є соціальні квартири. Наприклад, в Інсбруку треба прожити 5 років, щоб стати в чергу на соціальну квартиру, яка коштує на половину менше повної вартості оренди житла. Плюс у тому, що ти можеш жити в тій квартирі до кінця життя, а ціну за оренду рідко збільшують.
  • Австрія виплачує 170 євро на кожну дитину на місяць, а перед першим вересня держава дає 200 євро на те, щоб зібрати її до школи.
  • Є соціальні магазини, куди ти можеш піти і взяти собі безкоштовно їжу. Але мінус у тому, що продукти майже всі прострочені або такі, у яких днями закінчиться термін придатності.

Посвідка на проживання в Австрії

Посвідку на проживання в Австрії отримати важко: у тебе повинна бути робота, на яку роботодавець не може знайти австрійця і довести це. Або ж тебе повинні запросити на роботу чи одружитися тут. Також, якщо ти провчився в університеті, то після 6 років у тебе є можливість подати документи на постійне проживання в цій країні. Навіть якщо дитина народжується в Австрії, все одно вона не вважається австрійцем, а отримує громадянство за одним із батьків.

Про роботу емігрантів в Австрії

В Австрії я спочатку працювала в "Макдональдсі" (3 роки), пізніше влаштувалася в логістику, де організовувала транспортні перевезення між Німеччиною та Францією.

Декрет в Австрії

Зараз я вже 3 роки в декретній відпустці. За цей час я вже двічі проходила курси – Австрія безкоштовно пропонує різні навчання мамам у декреті. Наприклад, країна заплатила за одні мої курси 2,5 тисячі євро. До того ж, держава під час цього навчання організовує на 3 години догляд за дітьми від 8 місяців. Крім того, згідно із законом після декрету ти не зобов'язана виходити на роботу на повну ставку до 7 років, а роботодавець має знайти тобі іншу зайнятість, наприклад, на 2-3 дні на тиждень.

Джерело: Обозреватель

Що чекає "обмежено придатних", які не пройдуть ВЛК до 4 лютого: У Міноборони дали пояснення

неділя, 19 січень 2025, 9:57

Визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року громадяни України мають повторно пройти медичний огляд до 4 лютого 2025 року. У разі невиконання цієї вимоги у застосунку "Резерв+" може з'явитися статус "в розшуку". Про це інфор...

Все буде суворо: У Міносвіти заявили, що студенти, які не складуть іспит із базової військової підготовки, не зможуть продовжити навчання

неділя, 19 січень 2025, 9:42

Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів: студенти, які не склали іспит або відмовитись від присяги, продовжувати навчання не зможуть, заявив заступник міністра оборони бригадний гене...