"Має значення, ким була людина в цивільному житті": Військовий розповів, що заважає людям стати пілотом дрона

Під час влаштування у Сили безпілотних систем важливо, яку спеціальність має людина та який в неї досвід. Проте, щоб в армію йшли фахівці державі потрібно змінити підхід до грошового забезпечення військових. Про це розповів рекрутер з 6-го центру рекрутингу Сил безпілотних систем Петро Конопля, передають Патріоти України.

За його словами, людям дають обирати підрозділ і найчастіше під час прийому до СБС людина займає саме ту посаду, на якій працювала у цивільному житті та має досвід. Рекрутер також відмітив вчасне звернення до центру. Він розповів, що часто доводилося відмовляти людям, які вже знаходяться у ТЦК або ж звертаються у спробі уникнути покарання за правопорушення: "Телефонували навіть із СІЗО. Таке було, що людина щось там начудила, і вона думає, що можна звідти втекти до нас. От точно таких не беремо. Не беремо за скоєні важкі злочини. Ми можемо розглядати за якісь легкі, якщо вони закриті".

Загалом він виокремив дві основні причини, через які люди уникають армійських центрів рекрутингу. Перша, це побоювання опинитися на передовій у складі піхотного підрозділу.

"Комусь боязко сказати, що він прийшов у Сили безпілотних систем, бо він боїться піти в піхоту, бо там дійсно страшно. Йому страшно сказати на співбесіді, що він хоче більш тилову посаду. Він спочатку каже: "Я можу пілотом, помічником пілота бути". І коли я йому починаю пропонувати: "А ти не хочеш зайняти посаду кухаря? Слухай, ти останні три роки кухарем працював, у тебе це гарно виходить. У нас потрібні кухарі". І він на мене дивиться, наче я жартую з нього, що це якась уловка. І найчастіше у нас люди займають ті посади, які вони вже займали, де в них досвіду багато", - розповів він.

Також він сказав, що СБС потрібні водії для керування бензовозами. Особливо цінуються люди, які можуть ремонтувати ці машини.

Друга причина, через яку люди не хочуть опинитися у війську, – низьке грошове забезпечення. Він навів у приклад розмову із потенційним військовим, який у цивільному житті має зарплату на рівні 50 тисяч гривень та утримує дружину та дітей. А за умовах влаштування на небойову посаду армія може запропонувати йому значно менше. "20 тисяч гривень заробляють на тиловій посаді. Ну от як йому – він заробляв 50, а зараз на 20 йти? І я вважаю, що державі, людям має бути соромно, що військовий отримує 20 тисяч гривень, а охоронець АТБ – 25", - сказав Петро Конопля.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...