Українські ув'язнені отримали можливість працювати на шахтах і видобувати в забоях вугілля. За зміну бригада підіймає на поверхню більш як 20 тонн вугілля й отримує за це достойну зарплату. Про деталі працевлаштування ув'язнених розповів міністр юстиції Денис Малюська. Інформацію про шахти було розміщено на сторінці Facebook посадовця, передають Патріоти України.
Малюська зазначив, що залучення ув'язнених до роботи на шахтах має не одну перевагу: "переваг — безліч" — наголосив він. Найперше, вони залучені до "енергетичної безпеки", бо бригада з 10 осіб здатна за зміну видобути 25 тонн вугілля. Крім того, завдяки цьому зменшується дефіцит шахтарів, ув'язнені отримують нову професію і, до всього, їм платять "достойну зарплату".
Чиновник вказав, що значна частина зарплати ув'язнених іде на покриття шкоди, яку вони завдали державі чи постраждалим. Але якісь кошти вони все ж мають. Це "дозволяє виплачувати відшкодування завданої злочином шкоди, сплачувати податки та наповнювати бюджетний спецфонд (їм, звісно, на особисті потреби теж залишається частина)", — сказав Малюська.
На завершення посадовець вказав, що пенітенціарна система "відкрита до пропозицій від інших роботодавців".
Зазначимо, на сайті Мін'юсту наразі не відшукалась додаткова інформація щодо новацій у сфері використання праці ув'язнених. Між тим у коментарях до допису Малюськи громадяни цікавились зарплатами, пропонували долучити до збирання дронів та запитували, як ведеться підрахунок громадян, які підіймаються з шахти із забрудненими обличчями.
Виходить так, що і древні римляни до кінця не розібрались у тому, хто були оті завзяті пуни, що ледве не поклали край їхній республіці воєнним генієм Ганнібала і здатністю його сородичів відновлюватись ледве не з попілу. Упродовж понад двох тисяч років...
В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої у ЗСУ призивають військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років. Деякі громадяни не підлягають мобілізації з різних причин, тому частина українців не може бути...