Майже "немовля": Астрономи NASA виявили нейтронну зірку, якій лише 240 років

Якщо вчені NASA встановили вік правильно, тоді світло від вибуху, в результаті якого Swift J1818.0−1607 була сформована, досягло Землі приблизно тоді, коли "Джордж Вашингтон став першим президентом США".

Астрономи дещо по-іншому оцінюють час, оскільки зазвичай їм доводиться мати справу з подіями, які відбулися мільйони чи мільярди років тому, або з об'єктами, які існують так само довго. Саме тому відкриту нейтронну зірку під назвою Swift J1818.0−1607 називають "новонародженою". Але її життя почалося лише 240 років тому. Про це повідомляє NASA, передають Патріоти України.

Обсерваторія Neil Gehrels Swift Observatory, яка належить американській космічній агенції, виявила зірку після масивного спалаху рентгенівського випромінювання на ній. Подальші дослідження, проведені обсерваторією XMM-Newton Європейської космічної агенції й телескопою NASA під назвою NuSTAR, змогли визначити більшість фізичних характеристик нейтронної зірки включно з її віком. В агенції пояснюють, що об'єкти такого типу - це надзвичайно щільні згустки щільного матеріалу, які лишаються після того, як масивні зірки стають надновими й вибухають. Насправді після чорних дір протонні зірки - найбільш щільні об'єкти у Всесвіті. Чайна ложка матерії з їхньої поверхні важила б 4 мільярди тонн на Землі. На Swift J1818.0−1607 маса, вдвічі більша за Сонце, вмішується у в трильйон разів менший простір.

У NASA пояснюють, що магнітне поле новонародженої протонної зірки в тисячу разів потужніше, ніж у зазвичай у об'єктів її виду. Тож Swift J1818.0−1607 відносять до особливого класу зірок, які називають магнетарами. Це один з найпотужніших магнітних об'єктів у Всесвіті й наймолодший з тих, які вдавалося виявили. Якщо вчені NASA встановили вік правильно, тоді світло від вибуху, в результаті якого Swift J1818.0−1607 була сформована, досягло Землі приблизно тоді, коли "Джордж Вашингтон став першим президентом США". "Цей об'єкт показує нам найбільш ранні часи життя магнетарів. Фактично ми спостерігаємо за ним мало не одразу після формування", - сказав дослідник з Інституту космічних наук Барселони Ненда Реа.

Вчені виявили в космосі понад 3 тисячі нейтронних зірок. Але з них лише 31 включно з новою знахідкою виявилися магнетарами. Оскільки фізичні властивості такого типу зірок неможливо повторити у лабораторіях, вони фактично слугують випробувальними майданчиками для фізичних теорій людства. Swift J1818.0−1607 розташована в сузір'ї Стрільця. Від Землі до неї відносно недалеко - лише 16 тисяч світлових років. У NASA пояснюють, що оскільки світло долає шлях від нейтронної зірки до нашої планети 16 тисяч років, то вчені бачать її такою, якою вона була після 240 років свого існування.

"Дитину образив": У Києві молоді хлопці побили і живцем спалили чоловіка (фото)

п’ятниця, 7 травень 2021, 12:45

У Києві двоє місцевих мешканців підпалили чоловіка, який напередодні образив сина одного з них. Потерпілого з 80% опіків шкіри врятувати не вдалося. Про це йдеться у повідомленні ГУНП в Київській області, передають Патріоти України. Рятувальників, ліка...

З апельсиновою та шоколадною начинкою: В "АТБ" продавали печиво з небезпечною олією

п’ятниця, 7 травень 2021, 12:30

У мережі супермаркетів "АТБ-Маркет" продавали печиво польського виробника Bogutti Sp. Zoo, Zlotoklos, у яке додавали небезпечну для здоров'я пальмову олію з 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (речовина, яка не відповідає стандартам безпеки харчових про...