13 травня в Полтаві поховали військовослужбовицю 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка. Смерть застала 48-річну Ольгу Нікішину під час проходження служби в зоні ООС. Прощалися з військовою в Свято-Успенському кафедральному соборі, повідомляють Патріоти України.
Опівдні 13 травня до Успенського кафедрального собору почали з'їжджатися люди у військовій формі. Побратими Ольги Нікішиної прийшли провести її в останню путь.
"Нікішина працювала заступником командира з виховної роботи в суто чоловічому колективі. Її дуже поважали. Вона була для солдатів як мама. Піклувалася про них і дуже переживала. Постійна емоційна напруга далася взнаки. В Ольги Василівни стався напад інсульту", - розповів Олег Громадський, полковник запасу.
2016 року Олег Громадський був командиром 16-го окремого мотопіхотного батальйону 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського, коли Ольга Нікішина мобілізувалася та пішла служити до лав ЗСУ.
"Вона спочатку була волонтером, допомагала нашому підрозділу. Подивилася, як ми воюємо. І вирішила служити в нас. Ми підготували відношення, і в березні 2016 року Ольга приступила до служби", - пояснив військовий.
Ольга Нікішина мала педагогічну освіту, деякий час працювала в школі. Згодом перейшла працювати до "Полтаваобленерго". Там її й застала війна. Жінка одразу вирішила робити все, що може, для захисту рідної країни. Збирала та передавала допомогу військовим, згодом долучилася до лав добровольців.
"2015 року вона прийшла в мій, 17-й запасний батальйон ДУК ПС, де я був комбатом. Вона тренувалася з нами. Проходила вишколи з тактики та фізпідготовки, тактмеду на рівні з чоловіками. Допомогла нашому батальйону - з її подачі обленерго передало нам автомобіль "таблетку", який став санітарним. Потім вирішила мобілізуватися і пішла служити", - поділився спогадами Володимир Мусяк.
Всі, хто знав Ольгу, розповідають, що вона була дуже активна, позитивна, кіпішна. За те мала псевдо "Кіпіш". "В 17-му баті вона одразу отримала позивний "Кіпіш" за свій позитивний характер. Де була Оля, там був кіпіш, хороший настрій і якийсь двіж. Коли пішла служити, отримала псевдо "Холера". Що їй, в принципі, теж дуже відповідає. Тому що вона просто заражала людей любов'ю до життя з тією швидкістю, з якою розповсюджується холера", - пояснила подруга Ольги Нікішиної Анастасія Городчаніна.
Понад годину, поки військову відспівували, до собору йшли люди з оберемками квітів. На площі перед церквою військові тримали бойові прапори підрозділів, у яких служила Ольга. Хоча обличчя прикривали медичні маски, емоції видавали сумні та часто червоні очі.
"Знаю Ольгу з 2015 року - вона була завжди весела і активна. Вміла так красиво говорити, завжди знаходила потрібні слова, щоб підтримати в будь-якій ситуації. Пам'ятаю, вона для військових організовувала концерти і сама брала в них участь - займалася східними танцями. Як вона танцювала!.. Не можу досі повірити, що її більше немає", - дружина військового Віталіна Грітченко не стримує сліз.
9 травня Ольга Нікішина була у військовій частині, де проходила службу, коли в неї стався інсульт. Раптово підвищився тиск та лопнула судина в мозку. Військову одразу направили до лікарні Кривого Рогу, де обстеження показало, що стався інсульт. Для лікування Ольгу спочатку транспортували в Дніпро до лікарні ім. Мечникова, але через погіршення стану судном санавіації доставили до Львівського військового шпиталю. На жаль, медики виявилися безсилі: 10 травня хоробре жіноче серце зупинилося назавжди. Поховали Ольгу Нікішину в Полтаві на Алеї Героїв на міському цвинтарі.
Новий підручник для 11 класу з історії України має "білі плями" у висвітленні подій початку повномасштабного вторгнення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило, передають Патріоти України. Її обурило, що ...
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...