Малюки і батьки у небезпеці: У київському магазині виявили "отруйні" іграшки

Небезпека свинцю полягає у тому, що він накопичується в організмі.

У київському магазині "Будинок іграшок" був виявлений автомобіль на радіокеруванні ТМ "YP Toys", який містив свинець із перевищенням норми в 166 разів. Масова частка свинцю в іграшці була на рівні 166 000 мг/кг при нормі до 1 000. Зараз фахівці відстежують ланцюг поставок цих небезпечних іграшок, щоб вилучити їх з обігу в Україні. Про це повідомляє Держпотребслужба Києва, передають Патріоти України.

Варто зазначити, що свинець є токсичним металом, який застосовується для виготовлення бензину, фарб і акумуляторів. При цьому наука довела, що не існує безпечної дози свинцю.

Небезпека свинцю полягає у тому, що він накопичується в організмі. Свинець осідає в рідинах, і накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів. Хронічна інтоксикація цією речовиною настає при споживанні 1-8 мг свинцю на добу.

Серед головних ознак надлишку свинцю в організмі є слабкість, погіршення пам'яті, стомленість, біль в животі і кінцівках. Також може боліти голова. Крім того, на яснах може утворитися свинцевий наліт.

В Україні запускають проєкт із відновлення традиційних сільських хат: Що відомо

неділя, 28 червень 2026, 8:39

В Україні запускають проєкт "Хати Надросся" з ревіталізації старих традиційних сільських будинків. Першою відновити хату планують у селі Пугачівка Білоцерківського району Київської області. Про це повідомили ініціатори проєкту – громадська організація ...

Під ковпаком: Кремль отримав новий інструмент контролю за смартфонами

неділя, 28 червень 2026, 8:30

У Росії схвалили закон, який передбачає створення державної бази ідентифікаційних номерів мобільних пристроїв (IMEI). Нова система дозволить державним органам та операторам зв'язку відстежувати, який смартфон або інший пристрій використовується з конкр...