
У київському магазині "Будинок іграшок" був виявлений автомобіль на радіокеруванні ТМ "YP Toys", який містив свинець із перевищенням норми в 166 разів. Масова частка свинцю в іграшці була на рівні 166 000 мг/кг при нормі до 1 000. Зараз фахівці відстежують ланцюг поставок цих небезпечних іграшок, щоб вилучити їх з обігу в Україні. Про це повідомляє Держпотребслужба Києва, передають Патріоти України.
Варто зазначити, що свинець є токсичним металом, який застосовується для виготовлення бензину, фарб і акумуляторів. При цьому наука довела, що не існує безпечної дози свинцю.
Небезпека свинцю полягає у тому, що він накопичується в організмі. Свинець осідає в рідинах, і накопичується в кістках у вигляді нерозчинних фосфатів. Хронічна інтоксикація цією речовиною настає при споживанні 1-8 мг свинцю на добу.
Серед головних ознак надлишку свинцю в організмі є слабкість, погіршення пам'яті, стомленість, біль в животі і кінцівках. Також може боліти голова. Крім того, на яснах може утворитися свинцевий наліт.
Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...
В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...