Мало не здасться: В Україні планують запровадити штрафи за скручування пробігу перед продажем авто

"Скручування" пробігу у вживаних автомобілів є частою і досить звичною практикою. Так роблять багато власників, виставляючи на продаж свій автомобіль. Депутати Верховної Ради вирішили виправити цю ситуацію та зареєстрували новий законопроект, передають Патріоти України.

Ініціатором виступив депутат 9-го скликання від партії «Слуга народу» Артем Дмитрук. Він зареєстрував законопроект № 10216 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо адміністративної відповідальності за фальсифікацію пробігу уживаного транспортного засобу», який має допомогти знизити кількість недобросовісних продавців автомобілів з пробігом.

Парламентарій вважає, що за «скручування» пробігу треба запровадити штрафи від 8,5 тис. до 34 тис. грн. Наразі проєкт закону знаходиться на розгляді в профільному комітеті. Про це свідчить інформація з сайту Верховної Ради станом на четвер, 9 листопада.

«Практика фальсифікації пробігу вживаного транспортного засобу при продажі є досить поширеною на сьогодні. З метою недопущення введення в оману покупців пропонується встановити адміністративну відповідальність за фальсифікацію пробігу вживаного транспортного засобу з метою продажу третім особам, яке виявлене під час реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу», — йдеться у пояснювальній записці.

Зокрема, за перше порушення нардеп пропонує карати штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис. — 17 тис. грн). Якщо таке порушення було здійснене вдруге протягом року, то штраф має становити від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. — 34 тис. грн).

Від повістки не втечеш: В Україні прийняли "жорстке" рішення по оповіщенню військовозобов’язаних

вівторок, 21 травень 2024, 18:30

Всупереч тому факту, що ТЦК передали в Нацполіцію запити на розшук майже 100 тисяч ухилянтів, багатьом чоловікам вдається залишатись поза полем зору правоохоронців. Тому уряд вирішив ще більше посилити процес мобілізації і затвердив Порядок проведення ...

"Будівництво життя" Віталія Кличка знов під ударом: Генпідрядник спорудження Подільського мосту може сісти на 12 років з конфіскацією, виписана підозра

вівторок, 21 травень 2024, 17:57

Силовики продовжують копатися в документах мега будівництв столиці. У Кличка ці дії розцінюють як неправомірний тиск з боку людей президента Зеленського. Директору генпідрядної організації, причетної до заподіяння 24 мільйонів гривень збитків на будівн...