Мамай-Гора вкотре порадувала археологів: На Запоріжжі виявили рідкісне поховання ординського воїна 15 століття (відео)

На Запоріжжі виявили рідкісне стародавнє поховання

У Запорізькій області археологи виявили рідкісне поховання XV століття. Останки знайшли на Мамай-Горі. Останки небіжчика показали, що той належав до племен мусульманської віри, які ховали своїх небіжчиків головою на захід і з поворотом тіла на південь, повідомляють Патріоти України з посиланням на Facebook-сторінку експедиції.

"Цього року в одному з поховань ми знайшли покійника з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед поховань цього типу", - відзначають археологи.

Відзначається, що на Мамай-Горі подібних поховань досліджено вже більш як півтори сотні. Серед них було 24 з коштовностями.

"Раніше в похованнях цього народу ми зустрічали залишки кісток овець, коней та корів, що свідчить про тип господарювання та підтверджує перехід від кочового до напівкочового способу життя", - розповідають археологи.

У цьому сезоні п'яте поховання, яке досліджують українські археологи. Всі могили відносяться до пізнього середньовіччя.

Вчені відзначають, що це кочівники, які прийшли зі Сходу або Криму і які контролювали одну із двох найбільших переправ у Нижньому Подніпров'ї та мали вагомий політичний та економічний вплив на цю територію до кінця XV століття. Середній вік цих осіб 30-40 років.


Вбивство в барі Затоки: Підозрюваний заявив, що "просто перевіряв рушницю"

понеділок, 20 вересень 2021, 0:32

Під час стрілянини у Затоці Одеської області загинув громадянин Киргизстану, який працював охоронцем бару. Стріляв власник сусіднього пансіонату "Казка", повідомляють Патріоти України. Вбивство сталося в барі на вул. Золотий берег. 35-річний охоронець ...

Хіти тижня. "Убий мене, мамо! Я не можу більше терпіти": Відомий сценарист заразився невідомою хворобою в Африці і ​13 років відчайдушно боровся за життя (фото)

понеділок, 20 вересень 2021, 0:10

"Серпень 2002 року. З літака, що прибув до Києва з Африки, ледь тримаючись на ногах, зійшли шість зарослих, обгорілих на сонці чоловіків. Це були учасники української кіноекспедиції, які підкорювали дику природу Танзанії. Подорож довелося перервати - т...