Маріупольці сплять на підлозі, їдять баланду і розбирають завали: У мережі показали відео з фільтраційного табору на Донбасі

Російські окупанти створили фільтраційні табори, у яких утримують маріупольців: їх перетворили на стправжнє гетто, передають Патріоти України.

Чотири тижні тому загарбники держави-терористки Росії примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб розмістили в селах Безіменне і Козацьке, що в Новоазовському районі на півдні Донеччини. Ексклюзивне відео з середени фільтраційного табору у своєму Telegram показав радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Фільтраційні табори в селі Безіменне перетворені на справжне гетто для маріупольців. Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу. Ми отримали всі подробиці і унікальне відео підтвердження з середини. Без перебільшень – це нова сторінка війського злочину Росії, що відбувається просто зараз", - йдеться у його повідомленні.

Чоловіків розмістили в приміщенні школи та клубу. До слова, саме табір у школі зафільмований у відео. Людям заборонено покидати територію школи без конвою російських військових. Умови утримання жахливі: люди вимушені спати на підлозі в коридорах. Вони не отримують медичну допомогу.

За словами радника мера, серед людей в школі Безімяннгому зафіксовано перший випадок туберкульозу. Як наслідок, спортивну залу школи перетворили на ізолятор. Там зачинили без медичного догляду велику кількість людей. В селі Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу.

Зранку на ввечері людям дають їсти. "За відсутності будь-кого з утриманих окупанти обіцяють посилювати тортури та вдатись до розстрілу інших затриманих. Триразове харчування справжньою баландою. Як точка гігієни в місті утримання одна раковина з холодною водою на тисячі людей. Гігієна відсутня, що посилює захворюваність серед утримуваних", - розповів Андрющенко.

Зазначається, що у чоловіків відібрали паспорти та інші документи для ідентифікації. Крім того, їм не дозволили взяти з собою жодних речей. Після проведення фільтрації людям видали папірець про її проходження. Втім, він не дозволяє їм покинути територію табору. Були окремі спроб, але чоловіків затримали і побили. За словами Андрющенка, під час останньої зі строб люди намагалися прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які утримані бачили з вікон.

Утриманих залучають на роботу з благоустрою в Безіменному і Новоазовську. Зазначається, що буде далі з людьми - невідомо: чи використають їх як робочу силу на розборі завалів Маріуполя, чи мобілізують до армії держави-агресорки Росії.

"У понеділок, 2 травня, на вишикувані було оголошено, що чоловіки будуть брати участь в параді на 9 Травня в Маріуполі як "полонен". Для цього їх переодягнуть в форму українських солдат", - розповів він. До слова, домівки жінок, які залишились в районах Гугліно, Мирний та Волонтерівка, грабують росіяни. Крім того, на вулицю вони не виходять через страх зґвалтування.

Сказав, що хворіє: На Закарпатті чоловіка з магазину забрали до ТЦК і визнали "придатним"

четвер, 30 листопад 2023, 22:31

У Закарпатській області судили чоловіка, якого з магазину забрали до ТЦК і СП (територіальний центр комплектування та соціальної підтримки - ред.) та визнали придатним до служби в армії, проте він відмовився від мобілізації. На суді він заявив, що пові...

"Це продукт масового насильства імперії": Український філолог зі США дав визначення тому, хто такі "російськомовні громадяни"

четвер, 30 листопад 2023, 22:16

Юрій Шевчук, кандидат філологічних наук, директор Українського кіноклубу Колумбійського університету у коментарі ЗМІ заявив, що «російськомовний громадянин» – це результат русифікації й колоніалізму нашої країни, передають Патріоти України. «Це громадя...