Мародерство на ЗАЕС триває: Росіян підозрюють у крадіжці аварійних насосів, які мали підтримувати безпечний рівень води на атомній станції в нинішніх умовах, - експерт

Експерт із питань ядерної енергетики вважає, що води в охолоджуваному ставку біля ЗАЕС вистачить на кілька місяців роботи.

Росіяни могли вкрасти із Запорізької АЕС насосні мобільні станції, які дозволять підтримувати рівень води в ставку, що охолоджує ядерні реактори після спустошення Каховського водосховища через підрив.

Про це сказала експерт із питань ядерної енергетики Ольга Кошарна на прес-конференції. Вона повідомила, що з вересня п'ять із шести енергоблоків ЗАЕС знаходяться в холодному зупині та один у гарячому зупині.

За 8 місяців реактори охололи й зараз потрібні менші обсяги води, ніж коли вони працюють на потужності.

"Так, поряд із ЗАЕС є ставок-охолоджувач, він близько 8 квадратних кілометрів. Над рівнем моря 16,6 метрів. Обсяг достатній для роботи в такому режимі всіх енергоблоків як зараз на декілька місяців. Окрім того, є мобільні насосні станції, які були придбані на майданчику ЗАЕС після аварії на Фукусімі. Мобільні дизель-генератори", - пояснила вона.

Проте, експерт підкреслює, що наповнити басейн охолодження ЗАЕС завдяки мобільним насосним станціям можливо тільки якщо вони не були вкрадені загарбниками.

"Тобто якщо охолоджуючий ставок буде втрачати воду через випарювання або технологічні втрати, то можна поповнювати ставок цими мобільними установками. За однією умови: якщо вони не вкрадені. Мої джерела із персоналу на ЗАЕС пишуть що вночі "Камази" виходять із промислового майданчику", - сказала вона.

Кошарна, посилаючись на свої джерела на окупованій станції зазначила, що росіяни розкрадають і вивозять обладнання зі станції.

Не пропустіть! Вчені виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 10:39

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковано у журналі Alzheimer's & Dementia, передають Па...

Британські науковці виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

неділя, 3 березень 2024, 9:05

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковані у журналі Alzheimer's & Dementia. В експеримен...