Марсохід Perseverance на Червоній планеті зафіксував сонячне гало. Це перший випадок реєстрації цього явища поза Землею. Про це повідомляє Geophysical Research Letters.
На думку вчених, гало створюють кристалічні частинки водяно-крижаної хмари у вигляді шестикутних стовпчиків розмірами до майже 11 мікрометрів у довжину і діаметрі. Кристали спочатку перебували на висотах 40–50 км і за час спостережень могли опускатися до висот 3–12 км.
Наголошується, що гало, або яскраве кільце навколо Сонця, було помічено на знімках, зроблених камерами Perseverance. Такі ореоли часто трапляються у крижаних хмарах на Землі, але ніколи раніше їх не спостерігали на Марсі.
Група планетологів на чолі з Марком Леммоном з Інституту космічних наук у Боулдері повідомила про перший випадок реєстрації сонячного гало на Марсі, який відбувся вранці 15 грудня 2021 року. Спостереження велися протягом 3,3 години за допомогою камер марсоходу NASA, який працює у кратері Єзеро поблизу екватора планети.
Так дослідники дійшли висновку, що хмари, що утворюють гало на Марсі, є досить рідкісним явищем через високий рівень перенасичення водою, але можуть бути поширені у північних субтропічних регіонах планети у середині літа.
Чоловік із Китаю перетворив крихітну вбиральню на мініатюрну квартиру з ліжком над унітазом. Про це пише видання What's The Jam, передають Патріоти України. Ця робота була представлена на популярній платформі Xiaohongshu і викликала безліч обговорень. ...
23 листопада близько 1 години ночі у київському готелі сталась стрілянина, внаслідок якої загинув 27-річний чоловік, поліція розшукує стрілка. Про це повідомляється у Telegram-каналі Поліції Києва, передають Патріоти України. За даними правоохоронців, ...