Марсохід NASA уперше зафіксував сонячне гало на Червоній планеті (фотофакти)

Марсохід Perseverance на Червоній планеті зафіксував сонячне гало. Це перший випадок реєстрації цього явища поза Землею. Про це повідомляє Geophysical Research Letters.

На думку вчених, гало створюють кристалічні частинки водяно-крижаної хмари у вигляді шестикутних стовпчиків розмірами до майже 11 мікрометрів у довжину і діаметрі. Кристали спочатку перебували на висотах 40–50 км і за час спостережень могли опускатися до висот 3–12 км.

Наголошується, що гало, або яскраве кільце навколо Сонця, було помічено на знімках, зроблених камерами Perseverance. Такі ореоли часто трапляються у крижаних хмарах на Землі, але ніколи раніше їх не спостерігали на Марсі.

Група планетологів на чолі з Марком Леммоном з Інституту космічних наук у Боулдері повідомила про перший випадок реєстрації сонячного гало на Марсі, який відбувся вранці 15 грудня 2021 року. Спостереження велися протягом 3,3 години за допомогою камер марсоходу NASA, який працює у кратері Єзеро поблизу екватора планети.

Так дослідники дійшли висновку, що хмари, що утворюють гало на Марсі, є досить рідкісним явищем через високий рівень перенасичення водою, але можуть бути поширені у північних субтропічних регіонах планети у середині літа.

Унітаз посеред кімнати, низькі стелі та ліжко поряд із пралкою: У Києві здають найменшу квартиру з "оригінальним" ремонтом (фото)

понеділок, 6 лютий 2023, 19:56

У Києві здають в оренду одну з найменших квартир площею лише 12 квадратів. За 4300 грн пропонують житло у підвальному приміщенні, зі стелями "не для високих", пральною машинкою поруч із ліжком. Квартира складається із двох невеликих приміщень, в одному...

"Відлуння" трагедії у Туреччині: У НАН попередили, де в Україні можливий потужний землетрус

понеділок, 6 лютий 2023, 19:23

Україна розташована на північній окраїні сейсмоактивного поясу, на якому стався потужний смертоносний землетрус у Туреччині. Найпотужніші землетруси в Україні можливі південному-заході Одеської області, розповів заступник директора Інституту геофізики ...