Причини зниження поваги до військових у суспільстві різні, але головне - в невирішеності питань мобілізації і демобілізації. Про це військовослужбовець, адвокат, співзасновник громадської організації "Принцип" Масі Найєм сказав в ефірі Укрінформ TV, передають Патріоти України.
На його думку, причина зниження поваги до військових полягає у двох аспектах. "Перше - в державі, яка не вирішила питання мобілізації і відповідно демобілізації. Таким чином, ТЦК припускаються до дій, які насправді не про повагу до військової професії як такої, і як наслідок, друге, - це суспільство, яке змішує питання ТЦК, мобілізації з військовими", - зазначив Найєм.
Він додав, що коли у громадян є страх мобілізуватися і вони хочуть маніпулювати своїми правами з метою не мобілізуватись, тоді у них виникає певна агресія до військових. "Але, якщо ви взялись та серйозно подумали про цю історію, військові - це ті, завдяки яким ви зараз і можете хоч слово сказати проти системи, яка існує в Україні", - переконаний Найєм.
Він вважає, що якби Росія захопила усю Україну, то цих громадян змусили би воювати вже проти Польщі та інших країн. "Ми бачимо на тимчасово окупованих територіях, як місцевих жителів кидають на війну з нами. У зв'язку із цим я думаю, що не вирішиться це питання якимось одним блискавичним рішенням, але це шлях у дві сторони. У першу чергу, держава має нарешті дати чіткі визначення термінам служби, тому що військові не можуть так довго служити. Це навіть, якщо вам не жаль людей, це вже навіть не ефективно", - наголосив військовий.
Також, на його думку, це питання можливо було би вирішити, якби суспільство взяло на себе відповідальність за цю війну. "Це означає не те, що воно винне як суспільство у цій війну. Ні! Суспільство не винне у війні. Але взяти відповідальність зараз - це значить почати діяти зараз", - сказав Найєм.
Під відповідальністю він розуміє те, що громадяни мають вступати до війська. "Іти мобілізуватися! І більше того, не заохочувати хоча б у своєму колі спілкування про те, що ухилянство - це добре. Просто хоча б цього не робіть. Чим раніше суспільство зрозуміє, що треба підтримати військо, тим менше людей загине", - вважає військовий.
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...