Маск і тут нашкодив: Супутники Starlink можуть зруйнувати озоновий шар Землі, - дослідження

Супутники Starlink Ілона Маска можуть пошкодити захисний озоновий шар Землі, коли будуть виведені з ладу, пише Independent, передають Патріоти України.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі Geophysical Research Letters, мегасупутники, такі як Starlink, згорають в атмосфері після закінчення терміну служби. Внаслідок цього вони викидають в атмосферу величезну кількість газу оксиду алюмінію, який може зруйнувати озоновий шар через реакцію з хлором.

Оксиди можуть залишатися в атмосфері та руйнувати озоновий шар протягом десятиліть, попереджають дослідники. Вчені особливо стурбовані тим, що попит на глобальне інтернет-покриття змушує збільшувати кількість запусків невеликих супутників зв'язку. SpaceX запустила вже понад 6 000 супутників для передачі інтернету, і має дозвіл на запуск ще 12 000 супутників Starlink, а Amazon та інші технологічні гіганти також планують запустити тисячі супутників найближчими роками.

При згорянні невеликого супутника утворюється близько 30 кг оксиду алюмінію. Тільки за один 2022 рік, за словами дослідників, супутники, що падають, можуть принести до утворення близько 17 тонн крихітних частинок оксиду алюмінію.

За оцінками вчених, коли будуть створені всі заплановані супутникові угруповання, щорічно викидатиметься понад 350 тонн оксидів алюмінію, що майже на 650 відсотків більше, ніж природні атмосферні рівні.

Дякувати ухилянтам: ДПСУ заборонила походи на гору Піп Іван, до озера Бребенескул і ще 20 маршрутів (мапа)

субота, 13 липень 2024, 0:12

У низці районів Івано-Франківської області заборонено рух транспорту під час комендантської години, за винятком тих, хто виїжджає за кордон, і водіїв вантажівок. Заборонено скупчення більш як двох транспортних засобів і зупинка довше 20 хвилин на узбіч...

Обмежень буде менше: "Укренерго" повідомило, як відключатиме споживачів протягом 13 липня

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:35

13 липня заходи обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби по всій території України, передають Патріоти України. "З 06:00 до 19:00 обленерго застосовуватимуть дві черги відключень одночасно. У решту годин буде задіяно три черги"...