Маски нам у порятунок: Науковці США розкрили основний шлях розповсюдження коронавірусу

Ключовими факторами зараження є близькість до інфікованих людей і погана вентиляція.

Вчені Медичного центру Монтефіоре, лікарні Пенсільванського університету та інших центрів охорони здоров'я США визначили, що коронавірус поширюється головним чином через повітряні аерозолі, а не через поверхні. Таким чином, соціальне дистанціювання і хороша вентиляція є найбільш ефективними способами стримування COVID-19. Про це повідомляється в статті в журналі Annals of Internal Medicine, передають Патріоти України.

Дослідники проаналізували наукові роботи, опубліковані в журналі в період з січня по вересень 2020 року і присвячені факторам передачі SARS-CoV-2. Виявилося, що, хоча в деяких статтях вказується, що вірусні частинки можуть виживати кілька годин на поверхнях, в реальності вірусна РНК в навколишньому середовищі зустрічається рідко. Ключовими факторами зараження є близькість до інфікованих людей і погана вентиляція.
Також вірус найчастіше передається від людей з ранньою стадією зараження. Кількість вірусних частинок SARS-CoV-2 досягає піку в організмі приблизно за день до появи симптомів і знижується протягом тижня після прояву захворювання. Більшість заражених не беруть участі в поширенні вірусу, однак деякі хворі є основними переносниками, інфікуючи відразу багатьох людей.

Перевершити важко: У мережі показали моторошні костюми на Геловін із минулих століть (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:30

При створенні костюмів у кінці 19 – початку 20 століття часто використовувалися образи тварин, клоунів чи ляльок. У мережі показали добірку фото з моторошними костюмами на Геловін кінця 19 – початку 20 століття. Знімками поділився Telegram-канал "r/етр...

"Зарядись!": У столиці встановили лави з сонячними панелями (фото)

неділя, 1 листопад 2020, 0:22

Тепер вулиця Політехнічна відповідає своїй назві. У Києві на вулиці Політехнічній встановили 20 нових урн та 20 нових лав, з них 5 мають сонячні батареї, тож можна зарядити свої гаджети, передають Патріоти України з посиланням на ВigКyiv. Як зазначив в...