Під Києвом відпочивальники виявили сотні риб мертвого судака на березі водосховища. За словами очевидців, трупи розтягнулися на кілька кілометрів. Про це розповів на своїй сторінці в Facebook Данила Сазонов, зазначають Патріоти України.
"Екологічна катастрофа на Київському водосховищі. Тільки що приїхали з КВХ. ВЕСЬ правий берег від дамби ГЕС і кілометра на три вище Міжгір'я (вище просто не плавали) усипаний мертвим судаком. На прибережних мілинах дохлі рибини 2-3 кг вагою висять вгору хвостами. Кількість загиблої риби, навіть приблизно, не піддається оцінці. Ми налічували до 3 на метр. Сморід від тухлятини просто пекельний по всьому березі", - розповів Сазонов.
Він закликав друзів і знайомих Поділитися інформацією, щоб про катастрофу дізналися в Державному агентстві рибного господарства або екологи.
"Збиток вже непоправний, а наслідки, з урахуванням початку купального сезону і кількості мертвечини у воді, можуть бути абсолютно непередбачувані", - додав автор поста.
Винна екологія або слив хімії?
У коментарях користувачі припустили, що причиною загибелі риби може бути злив добрив. Чиновники відреагували на проблему і запевнили, що буде організована ретельна перевірка.
Однак користувачі стверджують, що подібна ситуація на Київському водосховищі не вперше і проблема може бути зовсім в іншому.
"На моїй пам'яті - це далеко не перший замор. Якби частіше бували на водосховищі, то знали б, що подібні замірні явища відбуваються із завидною постійністю приблизно раз в 7-8 років. Хімія тут ні до чого. Проблема закладена в надрах самого водосховища. Які саме, питання до іхтіологів. Судак найслабший і гине в першу чергу. Розв'язати питання можна лише спустивши водосховище, але це навіть теоретично неможливо", - написав Семен Олд.
Крім того, в коментарях відгукнулися і з інших районів – повідомили, що риба гине масово в Дніпрі, в Ровжах, в Сухолуччі та в Лютежі.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...