Масовий мор риби на Дніпропетровщині: У МОЗ попередили про смертельну небезпеку

Україна знову зіткнулася з серйозною екологічною катастрофою, яка сталася на території Дніпропетровської області. Масовий мор риби почався внаслідок терористичного знищення Каховської Гідроелектростанції російськими окупантами. Наслідки цієї трагедії вже стали очевидними: десятки тисяч риб загинули та залишилися на обмілілих водоймах, зазначають Патріоти України.

Ситуація загрожує повторитися і в інших постраждалих регіонах України. Масштаби екологічної катастрофи на Дніпропетровщині є надзвичайно тривожними. Багато водойм стали справжніми мертвими зонами, а риби, яка вижила, залишилися без необхідних умов для життя. Це небезпечно не лише для екологічного балансу регіону, але й для здоров'я людей.

МОЗ України закликає українців закликають не вживати таку рибу, щоб вберегти здоров'я.

Чим небезпечна така риба

Нагадуємо, що мертва риба або та, що вмирає, не може бути зібрана для подальшого зберігання, готування чи споживання. Не існує жодного способу приготування, що може зробити таку рибу безпечною для вживання, включаючи сушіння, в'ялення, смаження чи варіння. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Тому дуже важливо уникати споживання такої риби.

Окрім того, уникайте купівлі риби в місцях стихійної торгівлі. В таких місцях немає гарантії щодо якості та походження риби, і вона може бути небезпечною для споживання. Краще купувати рибу в перевірених магазинах або на ринках з надійними постачальниками.

Споживання пошкодженої риби загрожує ботулізмом

Однією з найбільших загроз, які виникають внаслідок споживання пошкодженої риби, є ризик отруєння ботулізмом. Ботулізм - це гостре інфекційне захворювання, яке виникає при споживанні продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями збудниками хвороби. Токсин, що виділяється цими бактеріями, є одним із найсильніших серед усіх відомих біологічних отрут.

Симптоми ботулізму можуть бути досить серйозними та вимагають негайного медичного втручання. Перші ознаки хвороби включають виражену втому, слабкість, запаморочення, нудоту та головний біль. У початкових стадіях симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору, сухістю в роті та горлі, а також утрудненням ковтання та мовлення. Інші ознаки можуть включати блювання, запори, здуття живота та параліч дихальних м'язів. Втрата свідомості та підвищена температура (гарячка) не є характерними симптомами ботулізму.

Важливо звернутися по медичну допомогу негайно, якщо виникнуть будь-які зазначені симптоми. Медична система України готова до можливих випадків ботулізму і має достатню кількість протиботулінічної сироватки для лікування постраждалих.

Більшість фінансових додатків в Україні – російські: Як українці самі заплатили чималу суму ворогу

середа, 27 вересень 2023, 22:30

50% застосунків для фінансів в Україні мають російське походження. Про це свідчать результати дослідження фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot, передають Патріоти України. App Store та Google Play налічуют...

Український футболіст забив гол в Іспанії та вивів свій клуб на перше місце (відео)

середа, 27 вересень 2023, 22:16

Український нападник "Жирони" Артем Довбик забив свій третій гол у чемпіонаті Іспанії. 26-річний гравець збірної України відзначився у грі 7-го туру проти "Вільярреалу", передають Патріоти України. Наш співвітчизник вийшов у стартовому складі та на 56-...