Мати наполягала, що син хворий: На Тернопільщині чоловік відмовився від мобілізації через... головний біль

У Тернопільській області до трьох років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації, оскільки його мати наполягала, що він хворіє. Про це йдеться у вироку Борщівського районного суду Тернопільської області, передають Патріоти України.

За даними суду, житель с.Цигани Чортківського району Тернопільської області у травні 2023 року був визнаний придатним до служби в армії. Йому вручили повістку на 26 травня 2023 року, проте він категорично відмовився її отримувати.

На суді чоловік провину визнав та розкаявся. Він пояснив, що хоч ВЛК визнала його придатним до служби в ЗСУ, його часто мучили головні болі, через що він відмовився брати повістку та звернувся за допомогою до лікарня-невропатолога. Медик дав йому направлення на проходження МРТ, діагностика показала, що підозрюваний здоровий. Після цього призовник більше не звертався до ТЦК і СП щодо проходження служби в ЗСУ.

Мати ухилянта на суді наполягала на тому, що її син хворий. Мовляв, хоч ВЛК визнала його придатним, а діагностика не показала проблеми - його і надалі мучать головні болі.

Лікар-невропатолог на суді пояснив, що він був членом ВЛК, яка визнала підсудного придатним до служби в армії. Проте до нього зателефонувала мати підозрюваного та у грубій формі вимагала від медика дати направлення на МРТ. Він це зробив, результати показали, що призовник здоровий.

Суд визнав чоловіка винним за ст.336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

"Єдине, що треба...": Голова Комітету економістів України оцінив ідею платного бронювання від мобілізації

четвер, 29 лютий 2024, 17:58

Шлях добровільної мобілізації єдино правильний для держави, але він має передбачати стимули і для мобілізованого, і для роботодавця, якщо він хоче зберегти працівника. Єдине, що треба –- це розумно визначити суму, яка не буде обтяжливою для роботодавці...

У банкоматах стоять обмеження на видачу готівки: Українцям розповіли, скільки грошей можна зняти

четвер, 29 лютий 2024, 17:47

Українці можуть знімати зі своїх рахунків чималі суми через банкомати – проте не безмежні і далеко не завжди. Річ у тім, що після початку повномасштабної війни на зняття готівки було встановлено ліміти – щоб уникнути виникнення її дефіциту, передають П...