Медузи атакують Дніпро: Під Черкасами таке побачили вперше. Фахівці коментують ситуацію (відео)

У Черкаській області, в селі Чеховка, відпочивальники у річці помітили багато маленьких медуз. Також всього за десять хвилин відпочивальнику вдалося зловити кілька десятків.

Відео з цима істотами опублікували на сторінці "typical_cherkasy" в Instagram.

Окрім того, таких медуз у Дніпрі під Черкасами помітили вперше.

У коментарях користувачі пишуть, що бачили медуз і більших розмірів. Інші ж припускають, що вони могли припливти до Черкас через забруднену водойму.

  • Це дуже погано. Прісноводна медуза водиться тільки в критично поганій воді;
  • Там така зелена вода, що і медузи не живуть;
  • Заблукали. Яка все ж таки вода брудна.

Кандидатка біологічних наук, співробітниця Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Куцоконь Юлія заявила, що у Дніпрі медузи нерідко трапляються. Однак вона пояснює, що це зовсім не ті медузи, які живуть у морі.

Їх називають краспедакустами, вони прісноводні з ряду лімномедуз і зустрічаються в прісних водоймах по всьому світу, каже біологиня.

За її словами, активному поширенню краспедакустів в українських річках сприяла дуже тепла погода. Медузи є безпечними для людини та ніякої загрози не можуть заподіяти.

Також медуз можна зустріти у різноманітних водоймах: озерах, струмках, ставках, басейнах, акваріумах. Найчастіше трапляються у невеликих штучних водоймах, куди, ймовірно, потрапляють поліпи разом із водними рослинами та ікрою риб.

У річці Дніпро під Черкасами виявили медуз: відео мікроскопічних жителів

Разом з тим, в Асоціації рибалок України повідомили,що у водах Дніпра оселилися амазонські прісноводні медузи, вони трохи менші за розміром, ніж морські. І цього літа в деяких затоках Дніпра їх вже надто багато.

«Стосовно дрібної медузи, то це Craspedacusta sowerbyi або амазонська прісноводна медуза з Південної Америки. Кілька років тому можна було побачити її поодинокі екземпляри, але в цьому році в деяких затоках, як в киселі плаваєш. Дана медуза - прибулець. Вона не властива нашій вітчизняній природі, швидше за все, потрапила у води Дніпра з чийогось акваріума. Цей вид походить від справжніх медуз, схожий з ними за структурою, так же має щупальці, тобто це справжня, повноцінна медуза, правда, менша від своїх морських родичів», - розповів голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Він зазначив, що внаслідок промислових викидів, господарських забруднень, автомобільних викидів, а також потрапляння до річки агрохімікатів після рясних дощів, значно підвищилася солоність води у водосховищах Дніпра, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ мешканцям морських лиманів.

Так, за словами експерта, якщо три роки тому рибу-голку і деякі види бичків можна було зустріти тільки в дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні вони в достатку зустрічаються в затоках Дніпра у столиці.

Також Чистяков звернув увагу, що Дніпро катастрофічно заростає і міліє - тільки в столичній акваторії вже зафіксовано 57 мілин, які через три-п'ять років можуть перетворитися в острови.

"Бо її діти живуть в РФ": Військовий у СЗЧ вбив пенсіонерку на Одещині

вівторок, 29 квітень 2025, 22:26

Суд на Одещині призначив 10 років позбавлення волі раніше судимому військовослужбовцю, який спочатку самовільно залишив місце служби, а потім зарубав та пограбував жінку, яка здавала йому житло. Про це стало відомо з вироку Ананьївського районного суду...

Феєрична краса: На Тернопільщині помітили рідкісний вид метеликів (фото)

вівторок, 29 квітень 2025, 22:00

Ці види потребують особливої охорони, оскільки через свій привабливий вигляд можуть відловлюватися людьми заради розваги, або для колекціонування. Про це повідомили на сторінці природного заповідника "Медобори", передають Патріоти України. Масовий літ ...