Менеджеру відмовили у роботі через... українську: У Києві розгорівся черговий мовний скандал (відео)

У столиці України Києві розгорівся черговий мовний скандал. Українська компанія Light consulting відмовила чоловікові у працевлаштуванні через те, що він розмовляє державною мовою. Про це повідомив активіст Сергій Стерненко. До нього звернувся Владислав Коваль, який хотів влаштуватися в цю компанію менеджером із туризму, повідомляють Патріоти України.

Стерненко зазначив, що сайт Light consulting повністю російськомовний, української версії немає, хоча компанія позиціює себе, як українська. А в описі до вакансії було зазначено, що претендент повинен вільно говорити російською мовою.

Під час телефонної розмови з HR-менеджером Владислав сказав, що він знає російську мову і вільно нею володіє, але після подій 2014 року, тобто після початку російської агресії, йому неприємно нею розмовляти і він не використовує російську в повсякденному житті. Водночас чоловік зазначив, що може це робити, якщо виникне така необхідність з клієнтами.

У відповідь на це дівчина повідомила, що він компанії не підходить, оскільки вона виключно російськомовна.

Згодом чоловік спробував отримати офіційний коментар представника Light consulting з приводу того, чи така позиція є особистою HR-менеджера, чи позицією компанії.

"Чи це позиція компанії, чи особисто Марії (так звуть HR-менеджера. – Ред). Тому що це пряме порушення закону про мову. І власне мені цікаво, бо я вже написав заяву мовному омбудсмену, але мені хочеться зрозуміти, чи мені йти далі в захисті своїх прав", – сказав Владислав Коваль представниці Light consulting.

Тож Владислав дав компанії шанс виправити порушення закону. Однак це не допомогло, і представниця Light consulting почала маніпулювати та заявила, що компанія залишає за собою право відхилити його кандидатуру через те, що він не хоче в повсякденному житті розмовляти російською.

Кінокритики назвали найкращі фільми 2021 року. Що варто не пропустити

вівторок, 7 грудень 2021, 7:50

У суботу, 4 грудня, Національна рада кінокритиків США (NBR) оголосила лауреатів своєї щорічної премії, яка вручається за найкращі досягнення у кінематографі та зазвичай відкриває сезон кінонагород. NBR по праву вважається однією з найвпливовіших та най...

Рекорд Гіннеса: Британська компанія з продажу побутової техніки створила гігантську піраміду з пральних машин

вівторок, 7 грудень 2021, 7:30

Британська компанія Currys PC World, яка займається продажем електроніки, створила величезну піраміду з пральних машин. Мета – підвищити поінформованість людей про переробку електроніки, зазначають Патріоти України. Висота споруди сягає 13,60 метра. Та...