
У Запоріжжі до 6 років позбавлення волі засудили мобілізованого, який втік з лінії фронту після наказу командира йти на штрурм. Він зазначив, що відмовився від цього через відсутність підготовки особового складу. Про це йдеться у вироку Шевченківського районного суду м. Запоріжжя, передають Патріоти України.
За даними суду, мобілізований 19 жовтня 2023 року покинув місце дислокації військової частини та повернувся до цивільного життя. Військового затримали лише у квітні 2024 року.
На суді мобілізований провину визнав частково: "Свої дії обумовлює тим, що він отримав наказ на штурмові дії із недосвідченим складом. Тому він відмовився від виконання наказу та, надалі, залишив розташовування частини. Підтверджує, що перебував удома до квітня 2024 року. Проте стверджує, що не мав наміру ухилятися від військової служби, а тому у квітні 2024 року самостійно звернувся на блокпост".
Суд проаналізував матеріали справи та визнав чоловіка винним за ч.4 ст. 408 КК України. Його засудили до 6 років позбавлення волі.
Половина всього пасажиропотоку через державний кордон України нині припадає саме на напрямок до Польщі. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передають Патріоти України. За його словами, близько 50% усіх громадя...
В Україні під час дії воєнного стану військовозобов’язані громадяни можуть отримати повістку від ТЦК кількома способами. Що буде, якщо проігнорувати повістку, і який загрожує штраф 2026 року? Детальніше про це розповіли у Харківському ТЦК та СП, переда...