
У Данії українські художниці Аліса Малишева та Софія Квітка влаштували перформанс, щоб нагадати світові про трагедію, спровоковану підривом окупантами Каховської гідроелектростанції. Українки зайшли в озеро з плакатами з надписами "Мій дім затопило - у цьому винна Росія", передають Патріоти України.
Відповідними фото та відео Малишева і Квітка поділилися на своїх сторінках в Instagram. Вони розповіли про те, що сталося, в постах англійською мовою і закликали допомагати жителям України.
У коментарі "Суспільне Культура" Квітка розповіла, що вона родом із Дніпра, а Малишева – зі Станиці Луганської. Після початку широкомасштабного російського вторгнення вони вимушено виїхали з України й зараз навчаються в Данії.
"Можливо, частка людей сприйняла меседж про "мій дім" буквально, проте для нас Україна – наш дім, на території якої зараз відбувається повінь через російську терористичну атаку", – пояснила авторка проєкту.
Вона зізналася, що її обурює спокійна рутина в європейській країні, коли Україна страждає від злочинів російських окупантів. "У середині дня (6 червня. – Ред.) Аліса відправила мені повідомлення з ідеєю піти в найближчу водойму та зняти серію фотографій із плакатом, щоб привернути увагу європейської спільноти до наймасштабнішої техногенної катастрофи", – розповіла Квітка.
Додамо, що після акції художниць інші користувачі соцмереж з України підхопили ідею і почали публікувати фото та відео з плакатами, стоячи у воді.
На тлі пекельної спеки в Європі, яка обрушилася на континент останніми днями, французька столиця Париж ввела тимчасову заборону на вживання алкоголю в громадських місцях. . Як пише The Guardian, місцева влада пішла на такий крок через те, що лікарні м...
Верховний Суд підтвердив законність створення ландшафтного заказника "Протасів Яр" на 16 із 20,5 гектарів зеленої зони. Рішення захищає частину ділянки від забудови, однак долю інших частин території продовжують вирішувати. . Про це повідомили в грома...