Мінекономіки розставило крапки над "і": Чи втратять бронь від мобілізації працевлаштовані після 18 травня

Працівники критично важливих підприємств, які були працевлаштовані після 18 травня 2024 року, зможуть отримати бронювання від мобілізації. Це відбудеться за загальним порядком. Про це РБК-Україна розповіли джерела у Міністерстві економіки, передають Патріоти України.

Як уточнили в Мінекономіки, військовозобов’язані працівники, які працевлаштувалися після 18 травня 2024 року можуть бути заброньовані за загальним порядком, як і інші.

За новим порядком про бронювання, критично важливе підприємство може забронювати працівника, якщо він:

  • перебуває на військовому обліку, вчасно оновив військово-облікові дані та не є у розшуку;
  • офіційно працевлаштований на підприємстві;
  • має нараховану зарплату понад 20 тисяч гривень.

Там також зауважили, що жодних вимог щодо дати працевлаштування працівника у нових вимогах до бронювання немає.

Зокрема, порядок бронювання передбачає, що 18 травня 2024 року є датою, станом на яку фіксується кількість працівників на підприємстві для бронювання. Це дозволить підприємствам не зменшувати чисельність працівників, що будуть заброньовані (безвідносно до конкретних працівників). Ця норма діяла і у попередній редакції порядку про бронювання.

Наприклад:

На підприємстві станом на 18.05.2024 працювало 100 військовозобов’язаних. Заброньовано 50 працівників. З 18.05.2024 до 01.12.2024 внаслідок призову до ЗС України 20 військовозобов’язаних (з числа не заброньованих). Не зважаючи на зменшення чисельності військовозобов’язаних до 80 осіб - бронюванню будуть підлягати 50 осіб (50% від 100, а не від 80).

Що передувало

Сьогодні у ЗМІ поширилась інформація про те, що нібито працевлаштовані після 18 травня цього року військовозобов'язані не зможуть отримати бронювання від призову. Однак у Мінекономіки роз'яснили, як тепер буде відбуватись бронювання від мобілізації.

На мир не сподіваються? Чому українці масово скуповують нерухомість в одній із країн ЄС

субота, 17 травень 2025, 18:44

Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...

Може бути біда! Українців попередили про проблеми майбутньою зимою - і мова не про електрику

субота, 17 травень 2025, 18:12

Хоча влітку українцям не загрожує подорожчання природного газу, вже восени з ним можуть виникнути проблеми. Йдеться про його нестачу на опалювальний сезон 2025−2026 років, передають Патріоти України. Так, як свідчать дані Gas Infrastructure Europe, у п...