Місія Artemis: NASA вперше в історії відправить неамериканця на Місяць

Влада США раніше оголошувала про мету висадити міжнародних астронавтів на поверхню Місяця в рамках програми Artemis. Під час візиту прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до Вашингтона для зустрічі з президентом Джо Байденом цього тижня було оголошено, що під час однієї з місій на Місяць буде відправлено японського астронавта, повідомляє Білий дім.

«У першій половині 1960-х років, коли я був у Сполучених Штатах, це був світанок розвитку космосу в Сполучених Штатах. Я один з усіх тих, хто був так схвильований дивовижним викликом США у космосі. Я вітаю висадку японського астронавта на Місяць як першого неамериканського астронавта в рамках програми Artemis», — оголосив Кісіда.

Наразі невідомо, яка місія Artemis включатиме астронавта з Японії. Також не розголошується ім'я цього астронавта. Як писав NV Техно, місія Artemis 2, запуск якої заплановано на вересень 2025 року, включатиме канадського астронавта Джеремі Хансена як командира місії. Передбачається, що Хансен і троє астронавтів NASA полетять на Місяць і назад та стануть першою командою, яка відправиться у космос на борту капсули Orion.


Буде не всім по кишені! Поїздки на таксі в Україні стануть розкішшю - чому ціни так стрімко зросли

п’ятниця, 12 липень 2024, 20:50

Ціни на таксі в Україні зросли через зменшення кількості водіїв, зниження їх заробітків та зростання затратної частини, що пов'язано з впливом війни і домінуванням кількох великих онлайн-компаній на ринку. Водіям працювати стало невигідно, що призвело ...

Ви будете здивовані! Вчені встановили, хто розумніший і має кращу пам'ять - "жайворонки" чи "сови"

п’ятниця, 12 липень 2024, 20:35

Англійські вчені дослідили когнітивні функції людей "жайворонків", які рано лягають спати та рано прокидаються, і "сов", що часто засиджуються до ночі. Результати аналізу показали, що любителі пізніх підйомів мають кращу пам’ять та більш активні протяг...