Міська влада вимагає втрутитись: Національна академія наук України передала забудовнику землю в парку ботсаду Києва

Міська влада Києва вимагає від уряду втрутитися і не допустити забудови земель природно-заповідного фонду. Про це заявив у своєму Telegram мер Києва Віталій Кличко, передають Патріоти України.

Національна академія наук України (НАНУУ) передала землі Національного ботанічного саду імені Гришка забудовнику, а раніше відмовилася передавати їх столичній владі для упорядкування зеленої зони, повідомив Кличко.

"Міська влада вимагає від уряду втрутитися в ситуацію, щоб унеможливити забудову Національного ботанічного саду імені Гришка. Та зробити все, щоб впорядкувати його територію. Нагадаю, раніше Київ звертався до Національної академії наук, якій належить ботсад, [із пропозицією] передати його в управління міста. Втім, НАНУ відмовилася від пропозиції й згодом передала ділянку землі на території ботанічного саду приватному забудовнику. Незважаючи на те, що будівництво в природно-заповідному фонді заборонене законом", – повідомив Кличко.

Він зазначив, що Київ пропонував упорядкувати парк, тому що його територія в історичному центрі столиці перебуває в неналежному стані. "Київ, який за останніх 10 років створив кілька сотень нових зелених зон – парків і скверів, й оновив багато старих, готовий взяти в управління територію ботсаду, відремонтувати і відновити перлину столиці", – наголосив Кличко.

Державна аудиторська служба України 13 листопада 2024 року опублікувала інформацію про діяльність НАНУ, згідно якої НАНУ уклала 44 інвестиційні договори, і приватним інвесторам передали понад 130 га землі. Ці договори передбачають забудову 116 га землі в Києві.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...