Місцеві теж бажають гуляти на свята: У Туреччині почалися протести проти зняття обмежень з туристів на час локдауну

У Туреччині наростає протест проти "нерівноправного локдауна" з 29 квітня до 17 травня, повідомляють Патріоти України.

Частина жителів обурена тим, що з туристів зняті обмеження і готелі для них відкриті, на відміну від турків, яких майже на три тижні замкнули вдома, разом зі святковими днями Рамадану (можна тільки вийти в найближчий магазин пішки поодинці, а також під забороною продаж алкоголю на цей період).
У соцмережах почався флешмоб проти рішення уряду, що дає туристам зелене світло, поки вся країна - в червоній зоні. Турки репостять заяви чиновників про зняття обмеження з туристів і пишуть критичні зауваження. Зокрема, зауважують, що як туристи можуть завезти ще більше вірусу, так і самі мандрівники можуть заразитися від місцевих.
"Ковід завезли з-за кордону. Але коли приїдуть туристи, вони не привезуть ковід, вони привезуть валюту. А мікроби в повітрі діють тільки на турків, до туристів не чіпляються", - пише в Інстаграм-Сторіс користувач зі Стамбула, ресторатор Мухаммед.

І подібних публікацій - безліч. Особливе обурення місцевих викликав той факт, що на відміну від минулих локдаунів, їм не дозволено "збігати" в готелі. Раніше поважною причиною для пересування була бронь в готелі (багато бронювали просто щоб з'їздити до рідних і друзів в інший регіон, а потім бронь знімали). Тепер переміщатися між містами заборонено і з бронью.

Мер одного з курортних містечок, член правлячої партії, розповів, що не виключено введення обмежень для туристів, якщо обурення буде наростати. До речі, напередодні локдауна в великих містах панує ажіотаж - турки поспішають скупитися (торгові центри будуть закриті) і нагулятися на свіжому повітрі. Всюди черги, пробки, в парках ніде яблуку впасти. За прогнозами місцевих експертів, через "предлокдаунний" ажіотаж Туреччину може чекати новий сплеск захворюваності і звести нанівець карантин.

"Люди втомилися від нескінченних локдаунов. До цього в Туреччині діяла комендантська година у вихідні, і народ зціпивши зуби витримував цей міні-локдаун. А тут три тижні ізоляції, і це коли потепліло і багато збиралися вирватися на море і побачитися з рідними в Рамадан на довгі вихідні в середині травня. Плюс люди обурені через обвал ліри, шалене зростання цін. Ще й сварка з Америкою, після якої долар прогнозують мало не по 20 (зараз - більше 8). Тому кажуть, що в уряді обговорюють можливість дійсно повного локдауна, щоб турки не збунтувалися і щоб не втрачати рейтинги ", - розповіла киянка Оксана Уйсал, яка живе в Стамбулі.
Тим часом негласно в правоохоронних органах надійшло розпорядження більш пильно стежити за туристами - і штрафувати тих, хто гуляє без масок. "Обмежень для туристів немає, вони можуть гуляти за межами готелю. Але зобов'язані носити маски та дотримуватися дистанції", - заявили в турецькому МВС.
Джерело: Страна

Співають і галантно кланяються: До українських полярників прийшли гніздитися тисячі пінгвінів

понеділок, 25 жовтень 2021, 8:56

На антарктичну станцію "Академік Вернадський", яка займається науковими дослідженнями Антарктики, повернулися пінгвіни. Птахи починають шлюбний сезон, і незабаром полярники чекають радісну звістку про перше відкладене пінгвінами яйце, передають Патріот...

Наводить жах на усіх: Таємниця Бельмеських облич - що відомо про найзагадковіше явище XX століття, яке не розгадано досі (фото, відео)

понеділок, 25 жовтень 2021, 7:10

У 1971 році в невеличкому іспанському містечку Бельмес вперше відбулося явище, яке досі ніхто не може пояснити. Марія Гомес Перейра помітила на кухонній підлозі пляму, яка дивним чином нагадувала людське обличчя, передають Патріоти України. Десятки до...