Мобілізація та повістки через смартфон: Чи зобов’язаний громадянин мати ґаджети, інтернет та імейл

Попри те, що Кабмін відкликав законопроєкт про мобілізацію, юристи продовжують обговорювати норми, які суперечать законодавству, або які важко виконати, передають Патріоти України.

Одна з них — що зобов'язує військовозобов’язаних реєструвати особистий електронний кабінет. Її реалізувати буде вкрай складно і майже нереально. Все через те, що чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати будь-який ґаджет, без якого своєю чергою неможливе користування таким кабінетом.

Про це в коментарі для ТСН.ua розповів адвокат Ростислав Кравець, який спеціалізується в тому числі й на питаннях мобілізації.

За його словами, в жодному законодавчому документі не прописаний не лише обов’язок громадянина мати якийсь ґаджет, але не прописаний обов’язок поповнювати рахунок для того, щоб мати доступ до інтернет-мережі.

На думку адвокатів, поки це питання не буде врегульоване, ухилянти, які знаються на законодавстві, можуть використовувати це як прогалину в законодавстві. Іншими словами, матимуть аргумент не реєструватися в особистому кабінеті.

«Поки що ця ідея нездійсненна з об’єктивних причин, — каже Ростислав Кравець. — Насправді зобов’язати когось мати електронний кабінет і користуватися електронними послугами буде вкрай важко. Чинне законодавство не зобов’язує громадянина мати смартфон або будь-який інший ґаджет. Так само громадянин України не зобов’язаний реєструватися в „Дії“, не зобов’язаний мати ідентифікаційний код, якщо він має релігійні переконання».

Також фахівець додає: «Це (ініціатива зобов’язати військовозобов’язаних мати особистий електронний кабінет — Ред.) свідчить про повну професійну непридатність цих осіб».

Резюмуючи, Кравець зазначив, що військовозобов’язаний має право не поповнювати рахунок для доступу до мережі інтернет і подальшого перегляду повідомлень в особистому кабінеті.

«Навіть якщо у людини є смартфон, це не зобов’язує перевіряти повідомлення. Замість того, щоб налагодити військовий облік, у нас намагаються залякати громадян», — висловлює свою думку Кравець

Є лише 10 днів: Про що пенсіонери зобов'язані повідомити ПФУ, щоб не нарватися на проблеми

понеділок, 12 травень 2025, 8:22

Українські пенсіонери зобов'язані впродовж 10 днів після низки змін повідомити про них Пенсійний фонд. Наприклад, працевлаштування чи звільнення з роботи. Без такого повідомлення може бути виплачена зайва сума, яку потім зобов'яжуть повернути в бюджет ...

Сам по собі не припиняється: Який термін дії розшуку за неявку до ТЦК

понеділок, 12 травень 2025, 7:50

В Україні за порушення військового обліку військовозобов'язані громадяни можуть бути оголошені в розшук. І хоча існують терміни щодо притягнення порушників до адміністративної відповідальності, з розшуком все значно складніше. Про це розповів адвокат А...