Мобілізація тих, кому за 60: У Раді пропонують прибрати граничний вік перебування на службі

В Україні пропонують прибрати граничний вік перебування на військовій службі. Наразі він становить 60-65 років. Відповідний законопроєкт №10084 зареєстрували у Верховній Раді, передають Патріоти України.

Адвокатка Марина Бекало у коментарі сайту ТСН.ua пояснила, чи означає це, що чоловікам старшим 60 років зможуть вручати повістки та забирати їх на фронт.

Чи зможуть мобілізувати тих, кому за 60

Авторами проєкту закону виступили народні депутати від фракції "Відновлення України" Олександр Юрченко і Анатолій Бурміч. У пояснювальній записці йдеться, що мета ухвалення законопроєкту – усунити вікову дискримінацію та максимально широко залучити громадян для забезпечення територіальної цілісності країни.

Документ передбачає право військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, які мають високу професійну підготовку, досвід, та які визнані військово-лікарською комісією придатними, під час дії воєнного стану залишатися на військовій службі понад граничний вік, без обмеження по віку та строку залишення на військовій службі.

“Такі зміни, у разі прийняття вказаного законопроєкту, стосуються виключно чинних військовослужбовців, які на момент проходження військової служби під час воєнного стану досягли граничного віку перебування на військовій службі та виявили бажання продовжити військову службу”, – розповіла ТСН.ua Марина Бекало. Законопроєкт не передбачає вручення повісток та призов чоловіків після 60 років.

Сезонним працівникам в Україні готові платити до 42 тис. грн: Ось яку роботу пропонують

неділя, 28 червень 2026, 8:03

Як Карпати, так і Одеса – напрямки-лідери для літнього відпочинку. Це спонукає реагувати і ринок праці – щоліта сектор сезонної роботи тут очікувано активізується. Найзатребуванішими вакансіями літа-2026 є продавець, водій та вантажник, хоча південь ни...

Можуть нарахувати неіснуючий борг: Ось що має зробити кожен українець, щоб отримати "правильні" платіжки за світло

неділя, 28 червень 2026, 7:54

Українці мають щомісяця передавати покази лічильника електроенергії, навіть якщо тимчасово не проживають у квартирі чи будинку або взагалі не користуються електрикою. У разі відсутності змін слід надавати ті самі цифри, що й попереднього місяця. Якщо ц...