В Україні 18 травня вступив в силу новий закон про мобілізацію. Адвокат Роман Сімутін пояснив, в яких випадках військовозобов'язаних будуть затримувати і доставляти до ТЦК та СП. Про це він розповів на своєму Youtube-каналі.
Адвокат зауважив, що повноваження ТЦК та поліції частиною 6 ст. 22 закону України "Про мобілізацію" для всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років покладається обов'язок мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК, поліцейського.
"Оскільки закон зобов'язує всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його за вимогою, то відсутність при собі або відмова пред'явити військово-обліковий документ буде порушенням вимог частини 6 статті 22 даного закону, що є наслідком притягнення цього громадянина до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 210-1 Кодексу про адмінправопорушення – порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період", - пояснив Роман Сімутін.
Якщо поліцейський виявить, що громадянину раніше вручалася повістка, але той не з'явився до ТЦК, або, наприклад, громадянин не пред'явив військово-обліковий документ, то поліцейський буде мати право затримати та доставити таку особу до ТЦК, де уповноважений представник, а саме начальник ТЦК, виносить постанову за статтею 210 або 210-1 Кодексу про адмінправопорушення.
Серед безробітних в Україні фіксується значна гендерна дипропорція: 82% складають жінки, що значною мірою поснюється мобілізацією та воєнним станом, свідчать результати дослідження "Зареєстроване безробіття в Україні", проведеного за спільною ініціатив...
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...