Мобілізація в Україні: Адвокат пояснив нюанси з відстрочкою для тих, хто має родичів з інвалідністю

Відповідно до змін до закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не мають права на відстрочку військовозобов'язані, у яких є родичі з інвалідністю, якщо є інші особи, які за законом зобов'язані утримувати таких родичів, передають Патріоти України.

Ухвалені Верховною Радою зміни до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у своєму YouTube-каналі прокоментував адвокат Ростислав Кравець.

Він звернув увагу, що військовозобов'язаний, у якого є родичі з інвалідністю, не матиме право на відстрочку від мобілізації, якщо є інші особи, які за законом саме зобов'язані (а не просто мають право) утримувати таких родичів.

"Що ж у нас говорить цей закон? Усі ці обов'язки у нас прописані у Сімейному кодексі. Не треба плутати обов'язки й права", – зазначив Кравець.

Він пояснив, що у Сімейному кодексі є декілька статей, наприклад, глава 9 "Права та обов'язки подружжя по утриманню". У всіх статтях вказано, що на утримання має право той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги за умови, що другий із подружжя може надавати таку допомогу.

"У статтях Сімейного Кодексу зазначено, що обов'язок утримання є лише у разі необхідності та матеріальної спроможності особи утримувати особу з інвалідністю. Це стосується й онуків, це стосується й взаємних обов'язків і подружжя, й дітей", – розповів адвокат.

Він знову наголосив, що не слід плутати право та обов'язок. Так, обов'язок виникає лише після відповідного рішення суду. Якщо такого рішення суду немає, то зобов'язати людину ніхто не може.

"Тому навіть якщо ви маєте двох військовозобов'язаних синів, то обидва з цих синів мають право на відстрочку від мобілізації у разі, якщо у батьків чи у дружини є інвалідність", – додав Кравець.

Він звернув увагу, що такі зміни не були внесені до "Закону про обов'язок та військову службу" (ст. 26). "Саме наявність батьків з інвалідністю І та ІІ групи та дружини є підставою для звільнення від служби. Тому в принципі жодного сенсу у цих змінах немає", – зауважив правник.

Серцевий напад теж у списку: Лікарі швидкої допомоги назвали найпоширеніші травми під час сексу

субота, 22 лютий 2025, 17:25

Секс асоціюється із задоволенням і близькістю, але інколи він може призвести до неприємних наслідків. Приміром, жінка травмувалася під час сексу та втратила п'ять років пам'яті. Лікарі швидкої допомоги розповіли Daily Mail про найпоширеніші сексуальні ...

Рятувальники продовжують роботу: На ЧАЕС за 8 днів не загасили тління після удару РФ

субота, 22 лютий 2025, 17:02

У Чорнобильській зоні відчуження рятувальники продовжують ліквідацію наслідків удару Росії по саркофагу зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС 14 лютого. Ситуація в районі об'єкта контрольована. Про це повідомила Державна служба України з надзвичайних ситу...