Мобілізація в Україні: Юрист пояснив, як діяти, якщо представники ТЦК намагаються посадити в авто

В Україні триває загальна мобілізація. У цей час чоловіки віком від 18 до 60 отримують повістки і можуть вступити до лав ЗСУ, передають Патріоти України.

Захист держави — не довільне право, а обов’язок, передбачений статтею 65 Конституції України. Ухиляння від його виконання є не лише порушенням закону, а й ганебним вчинком. Через це описані далі алгоритми та вказівки покликані не стати “дороговказом ухилянта, а зробити мобілізаційні процеси зрозумілішими, а від того законнішими й ефективнішими".

Юрист LCF Law Group, молодший лейтенант запасу, інструктор із Tactical combat casualty care Володимир Романчук в статті “Як покращити мобілізацію без бійок на вулицях і облав на чоловіків — відповіді юриста” для ZN.UA розповів, як діяти військовозобов’язаному, якщо представники військкомату проти волі намагаються посадити його в авто.

Він пояснив, що у випадку, якщо працівники ТЦК нехтують нормами чинного законодавства, намагаються кудись доправити військовозобов’язаного або посадити в авто проти волі, йому краще не починати бійку, оскільки в такій поведінці наявні ознаки низки протиправних дій, за які Кримінальним кодексом України встановлена відповідальність.

Насамперед потрібно перевірити, чи відповідає повістка усім вимогам. Повістка, яка не містить потрібної інформації, не є офіційним викликом до ТЦК, а отже, зобов’язання з’явитися нема. Якщо після видавання неналежно оформленої повістки особу відпускають додому, — вона абсолютно вільна.

Якщо працівники ТЦК силоміць намагаються помістити особу у транспортний засіб, необхідно дотримуватися такого алгоритму.

  • Не підписуйте жодних протоколів, адже якщо під час конфлікту присутні або в ньому беруть участь офіцери поліції, їхні дії надалі можуть трактуватися як затримання для встановлення особи та/або з’ясування обставин якогось правопорушення.
  • Незалежно від присутності поліції, телефонуйте 102 й повідомляйте, що вас силоміць намагаються заштовхати в автомобіль, зазначивши фактичну адресу перебування та адресу, куди вас, імовірно, везуть. Не уточнюйте, що це працівники ТЦК, — тоді поліція прибуде з більшою ймовірністю.
  • Не сприяйте діям працівників ТЦК, не підписуйте документів, не їдьте на власному транспорті за ними.
  • В разі конфліктної ситуації, коли ваші права порушують, розпочніть відеознімання та звертайтеся до людей поруч на вулиці: друзів, знайомих, звичайних перехожих, закликаючи їх фільмувати правопорушення й викликати поліцію.
  • Якщо працівники ТЦК проти вашої волі все ж таки доправили вас транспортним засобом до ТЦК та СП, не підписуйте наданих вам документів, викликайте поліцію, зв’яжіться з адвокатом і продовжуйте відеозйомку. Перебуваючи в ТЦК, розмовляйте з працівниками ввічливо та спокійно, проте впевнено.

За словами юриста, такий алгоритм дій — прийнятний і рекомендований і у випадках на кшталт того, що трапився з водієм автобуса з дітьми.

Бізнесмена з Одеси та його сина засудили за спробу... завести раба

четвер, 23 травень 2024, 11:28

Київський районний суд міста Одеси визнав винними одеських підприємців у викраденні людини та вимаганні й засудив їх до п'яти та чотирьох років позбавлення волі, замінивши реальний термін на іспитовий. Як зазначається у вироку суду, підприємці, батьки ...

В Україні знову похолодає: Синоптик розповів, чого чекати

четвер, 23 травень 2024, 11:22

До України ще повернеться похолодання. До кінця травня погодні умови дещо зміняться. Такий прогноз дав синоптик Ігор Кібальчич. За його даними, ближче до вихідних очікується незначне похолодання, а також вітряна погода в більшості південних, східних і ...