Воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні було запроваджено 24 лютого 2022 року, у день початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У листопаді 2023 року Верховна Рада вдев'яте продовжила режим воєнного стану і загальну мобілізацію ще на 90 днів, передають Патріоти України.
У цей період на службу в армію можуть бути призвані всі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), придатні або обмежено придатні за станом здоров'я, які не мають відстрочки або броні від мобілізації.
Міністр оборони Рустем Умеров затвердив Концепцію військової кадрової політики на найближчі п'ять років. У документі представлена стратегія комплектування армії під час воєнного стану і після його скасування.
Однією з головних змін стане скасування строкової служби та перехід на контрактну службу. Однак це не означає, що навчатися військової справи будуть тільки ті, хто підпише контракт із Міноборони.
Концепція передбачає:
Однак, за словами заступника голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки ВР, народного депутата Єгора Чернєва, перехід від мобілізації до служби за контрактом здійснюватиметься плавно протягом п'яти років.
Наразі здійснюється друга хвиля мобілізації, яка продовжена до 14 лютого 2024 року. У цей період військовозобов'язаним можуть вручати повістки і призивати на службу в армію.
Постановою КМУ про Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних визначено правила, обов'язкові до виконання призовниками, військовозобов'язаними та резервістами в Україні:
Наказом № 402 Міністерства оборони про військово-лікарську комісію встановлені строки, протягом яких чинне рішення ВЛК про придатність до військової служби та через який проміжок часу її потрібно проходити повторно:
Без повістки до ТЦК мають з'являтися військовозобов'язані, призовники та резервісти в таких випадках:
Суддя Вищого господарського суду у відставці Петро Гончарук підвищив собі пенсію (довічне грошове утримання) до 229 906 грн. Таке рішення, розглянувши позов Гончарука, ухвалив Київський окружний адміністративний суд, передають Патріоти України. Про це ...
Прадід зятя американського президента Дональда Трампа Джареда Кушнера народився на Тернопільщині. Його родина емігрувала з України до Нью Йорка на початку 20 століття. Про це "Суспільному" розповів історик, краєзнавець та педагог, колишній міський голо...