Мобілізація в Україні триває, але чоловікам дозволили легально виїжджати за кордон за однієї умови: Що треба знати

В Україні продовжено військовий стан та активно проводиться мобілізація. Стало відомо, що деякі чоловіки можуть легально виїжджати за кордон через систему "Шлях", передають Патріоти України.

Військовозобов'язаним українцям заборонили залишати країну в умовах повномасштабної війни з російськими окупантами. Проте певні категорії осіб мають таке право. Серед них чоловіки, які займаються транспортуванням вантажів та перевозят медичні чи гуманітарні відправлення.

Чоловіки в Україні можуть легально виїхати за кордон під час мобілізації

Систему "Шлях" запустили наприкінці 2021 року з метою зниження рівня корупції у сфері міжнародних перевезень. Вона почала працювати у березні 2022-го. Про це повідомив адвокат Ігор Чудовський.

Списки осіб, які мають легальний дозвіл на перетин кордону, потрібно заздалегідь внести до інформаційної електронної бази даних, якою керує Укртрансбезпека.

Чоловікам надають право виїзду із України, якщо вони доставляють вантажі для ЗСУ та інших військових формувань, медичні вантажі та гуманітарну допомогу.

Дозвіл видається на 30 днів – після погодження з Державною прикордонною службою, ОВА та Міністерством інфраструктури. Після зазначеного терміну слід повторно звертатися до відомств.

Як оформити дозвіл на виїзд

За дозволом на виїзд можуть звертатися представники військових адміністрацій та правоохоронних органів, військовослужбовці та медичні установи, а також фізичні особи. Запити приймають в ОВА та Міністерстві інфраструктури. Потрібно надіслати листа на електронну адресу та вказати мету поїздки, кількість транспортних засобів та об'єм вантажу.

Якщо заявку погодять, інформація про водія з'явиться у системі "Шлях" і її передадуть до Держприкордонслужби, де винесуть остаточне рішення на підставі витягу із розпорядження ОВА та даних в електронній системі

"З дитятком побігла перша до поліклініки": Жінка розповіла про момент ракетного удару у Києві, внаслідок якого загинула мати, а дитина постраждала

четвер, 1 червень 2023, 15:30

Мешканка багатоповерхівки в Деснянському районі Києва, поруч з якою вночі 1 червня загинула жінка та двоє дітей внаслідок ракетного удару, розповіла про момент вибуху. Про це повідомляє кореспондент ТСН.ua з місця події, передають Патріоти України. За ...

У Мелітополі російська ППО вбила 24-річного чоловіка - окупанти намагалися все приховати

четвер, 1 червень 2023, 14:44

Внаслідок невдалої роботи російської протиповітряної оборони в окупованому українському Мелітополі Запорізької області загинув мирний житель. Фрагмент ракети ворожої ППО впав на автомобіль, де він сидів. Загиблому 30 травня чоловікові було лише 24 роки...