Мобілізація в Україні триває, але чоловікам дозволили легально виїжджати за кордон за однієї умови: Що треба знати

В Україні продовжено військовий стан та активно проводиться мобілізація. Стало відомо, що деякі чоловіки можуть легально виїжджати за кордон через систему "Шлях", передають Патріоти України.

Військовозобов'язаним українцям заборонили залишати країну в умовах повномасштабної війни з російськими окупантами. Проте певні категорії осіб мають таке право. Серед них чоловіки, які займаються транспортуванням вантажів та перевозят медичні чи гуманітарні відправлення.

Чоловіки в Україні можуть легально виїхати за кордон під час мобілізації

Систему "Шлях" запустили наприкінці 2021 року з метою зниження рівня корупції у сфері міжнародних перевезень. Вона почала працювати у березні 2022-го. Про це повідомив адвокат Ігор Чудовський.

Списки осіб, які мають легальний дозвіл на перетин кордону, потрібно заздалегідь внести до інформаційної електронної бази даних, якою керує Укртрансбезпека.

Чоловікам надають право виїзду із України, якщо вони доставляють вантажі для ЗСУ та інших військових формувань, медичні вантажі та гуманітарну допомогу.

Дозвіл видається на 30 днів – після погодження з Державною прикордонною службою, ОВА та Міністерством інфраструктури. Після зазначеного терміну слід повторно звертатися до відомств.

Як оформити дозвіл на виїзд

За дозволом на виїзд можуть звертатися представники військових адміністрацій та правоохоронних органів, військовослужбовці та медичні установи, а також фізичні особи. Запити приймають в ОВА та Міністерстві інфраструктури. Потрібно надіслати листа на електронну адресу та вказати мету поїздки, кількість транспортних засобів та об'єм вантажу.

Якщо заявку погодять, інформація про водія з'явиться у системі "Шлях" і її передадуть до Держприкордонслужби, де винесуть остаточне рішення на підставі витягу із розпорядження ОВА та даних в електронній системі

Чи можуть відібрати квартиру за неявку у ТЦК: Українцям дали пояснення

понеділок, 24 лютий 2025, 7:48

Суд має право накласти арешт на майно ухилянта, зокрема, на нерухомість (квартиру чи будинок). Але існують випадки, коли єдине житло такого військовозобов’язаного громадянина не можуть відчужити. Про це на порталі "Юристи.UA" написав адвокат Юрій Айваз...

В Україні дорожчає нерухомість: Стало відомо, скільки доведеться заплатити податку під час продажу

понеділок, 24 лютий 2025, 7:30

Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...