Могли належати священику: У Шотландії виявили незвичні шкіряні чоботи, яким 600 років (фото)

Вчені стверджують, що це перша подібна знахідка в країні і єдиний приклад виявлення шкіряного взуття середньовічної Шотландії.

У Шотландії археологи знайшли 600-літні шкіряні чоботи. Взуття, на думку вчених, належало священнослужителю, який був похований біля однієї з шотландських церков, передають Патріоти України.

Археологи вже опублікували фотографію чобіт. Вони, з огляду на вік, досить добре збереглися. Фахівці виявили, що на взутті була мідна пряжка, яка свого часу використовувалася для кріплення. Чоботи були знайдені на території невеликого рибальського села Портмахомаке в Пасхи Росс, в Шотландії. Знахідка лежала практично під будівлею Старо-парафіяльної церкви. Разом з чобітьми в сховищі були фрагменти одягу.

Вчені вважають, що виявлене взуття, ймовірно, належало значущій в суспільстві фігурі, можливо священику, який жив в XV столітті. Він був похований в чоботях і одязі, проте труна з часом пошкодилася і все, що знаходилося в ній, перемішалося. Одяг та останки тіла, якимось неймовірним чином, перекрили доступ кисню до чобіт, що дозволило зберегти артефакт.

Вчені стверджують, що це перша подібна знахідка в країні і єдиний приклад виявлення шкіряного взуття середньовічної Шотландії. Фахівці продовжать досліджувати рідкісну знахідку. Вони не сумніваються, що використовуючи новітні методи, зможуть встановити точний вік і походження похованої людини.


"Моряки глобусом не користуються": Одіозний російський співак заступився за теорію плоскої Землі (відео)

неділя, 20 вересень 2020, 18:15

Юрій Лоза заявив, що у геодезистів немає такого поняття як кругла Земля, в чому він переконався під час навчання на географічному факультеті в Казахському державному університеті. Російський співак Юрій Лоза заступився за теорію плоскої Землі. Він наві...

Хіти тижня. "Какая разница?": Священик зі Слов'янська, який благословляв Гіркіна, тепер у пошані у Нацполіції (фото)

неділя, 20 вересень 2020, 17:30

Олег Хижняков досі залишається настоятелем храму Святого Духа у Слов’янську. Протоієрей УПЦ МП Олег Віталійович Хижняков з міста Слов’янська Донецької області, що 2014 року освячував бойові прапори російського диверсанта, ватажка бойовиків "ДНР" Ігоря ...