Могли належати священику: У Шотландії виявили незвичні шкіряні чоботи, яким 600 років (фото)

Вчені стверджують, що це перша подібна знахідка в країні і єдиний приклад виявлення шкіряного взуття середньовічної Шотландії.

У Шотландії археологи знайшли 600-літні шкіряні чоботи. Взуття, на думку вчених, належало священнослужителю, який був похований біля однієї з шотландських церков, передають Патріоти України.

Археологи вже опублікували фотографію чобіт. Вони, з огляду на вік, досить добре збереглися. Фахівці виявили, що на взутті була мідна пряжка, яка свого часу використовувалася для кріплення. Чоботи були знайдені на території невеликого рибальського села Портмахомаке в Пасхи Росс, в Шотландії. Знахідка лежала практично під будівлею Старо-парафіяльної церкви. Разом з чобітьми в сховищі були фрагменти одягу.

Вчені вважають, що виявлене взуття, ймовірно, належало значущій в суспільстві фігурі, можливо священику, який жив в XV столітті. Він був похований в чоботях і одязі, проте труна з часом пошкодилася і все, що знаходилося в ній, перемішалося. Одяг та останки тіла, якимось неймовірним чином, перекрили доступ кисню до чобіт, що дозволило зберегти артефакт.

Вчені стверджують, що це перша подібна знахідка в країні і єдиний приклад виявлення шкіряного взуття середньовічної Шотландії. Фахівці продовжать досліджувати рідкісну знахідку. Вони не сумніваються, що використовуючи новітні методи, зможуть встановити точний вік і походження похованої людини.


Терпить пекельні болі: У Чернівцях п'яний батько підпалив 16-річну дочку (моторошні фото)

понеділок, 20 січень 2020, 6:27

У Чернівцях чоловік у стані алкогольного сп’яніння намагався спалити свою 16-річну дочку разом із будинком. Дівчина перебуває в лікарні та потребує донорів. Як повідомляє прес-служба ГУ Нацполіції у Чернівецькій області, 10 січня на спецлінію "102" над...

"Специально для "царей": Мережу шокував ремонт поліклініки в Криму (фото)

понеділок, 20 січень 2020, 6:10

У місті Севастополь (окупований Росією Крим) "відремонтували" будівлю дитячої поліклініки на вулиці Леніна, насправді нічого не зробивши та повісивши жахливий банер із намальованим фасадом будинку, вікнами та балконами. Про це повідомив офіцер ЗСУ Анат...