Вчені досліджували виявлені на Мальті зразки залишків кераміки мальтійського бронзового століття, знайдені в доісторичному місці, і встановили, що між 2500 і 700 роками до нашої ери жителі регіону любили кашу і вміли робити сир. Про це пише Тimes of Мalta, передають Патріоти України.
Дослідження є частиною проекту археології середземноморської дієти і проводиться під керівництвом Давида Танаса з Інституту перспективних досліджень культури і навколишнього середовища Університету Південної Флориди.
Знайдені на городищі черепки глиняного посуду були проаналізовані на предмет органічних залишків і білків. Це дозволило дослідникам ідентифікувати деякі інгредієнти, які входили в раціон мальтійського бронзового століття.
Були проаналізовані різні типи керамічних виробів, щоб визначити традиційні функції цих посудин і спробувати реконструювати харчові звички, методи обробки харчових продуктів і пов'язані з сільським господарством економічні стратегії корінної мальтійської громади.
Аналіз показав, що в контейнерах перебувала суміш коров'ячого молока і злаків, що свідчило про наявність доісторичної каші. У більшості випадків були виявлені сліди пшениці, рідше - ячменю. Дані, за словами Танаса, вказують на те, що мальтійці Il-Qlejgħa tal-Baħrija культивували розведення великої рогатої худоби і переробку молока.
У румунських Карпатах загинув 49-річний турист з Італії - Омар Фаранг Зін. Він спробував зробити селфі з ведмежам і був смертельно поранений ведмедицею, яка, ймовірно, захищала своє дитинча. Інцидент стався в повіті Арджеш, що на півдні центральної час...
Жителька села Дробишів На Чернігівщині Олена Іоськова 1 липня відзначила 102-й день народження. Вона найстарша жителька Новгород-Сіверської громади. Про це йдеться у сюжеті «Суспільного», передають Патріоти України. Жінка досі придумує жарти, має гарну...