Молочні каші і не тільки: Археологи виявили залишки давньої кераміки і дізналися, що люди їли 3 тис. років тому (фото)

Вчені досліджували виявлені на Мальті зразки залишків кераміки мальтійського бронзового століття, знайдені в доісторичному місці, і встановили, що між 2500 і 700 роками до нашої ери жителі регіону любили кашу і вміли робити сир. Про це пише Тimes of Мalta, передають Патріоти України.

Дослідження є частиною проекту археології середземноморської дієти і проводиться під керівництвом Давида Танаса з Інституту перспективних досліджень культури і навколишнього середовища Університету Південної Флориди.

Знайдені на городищі черепки глиняного посуду були проаналізовані на предмет органічних залишків і білків. Це дозволило дослідникам ідентифікувати деякі інгредієнти, які входили в раціон мальтійського бронзового століття.

Були проаналізовані різні типи керамічних виробів, щоб визначити традиційні функції цих посудин і спробувати реконструювати харчові звички, методи обробки харчових продуктів і пов'язані з сільським господарством економічні стратегії корінної мальтійської громади.

Аналіз показав, що в контейнерах перебувала суміш коров'ячого молока і злаків, що свідчило про наявність доісторичної каші. У більшості випадків були виявлені сліди пшениці, рідше - ячменю. Дані, за словами Танаса, вказують на те, що мальтійці Il-Qlejgħa tal-Baħrija культивували розведення великої рогатої худоби і переробку молока.

Лідера мітингувальників затримали ще до початку акції: Під стінами Ради сталася сутичка між ФОПами і поліцією (фото)

четвер, 23 вересень 2021, 11:45

У столиці в четвер, 23 вересня, на площі перед Верховною Радою проходить мітинг підприємців. Станом на 10:30 на акцію зібралися близько 400 осіб, повідомляють Патріоти України. Мітинг мав розпочатися о 10:00, але мітингувальники почали приходити ще о 9...

Оце "покращення"? Ціни на популярний в Україні продукт можуть злетіти на 25%

четвер, 23 вересень 2021, 11:29

До кінця 2021 року популярний серед українців продукт - хліб - може подорожчати від 5 до 25%. Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, передають Патріоти України. Він назвав причини подорожчання хліба: зростання цін на сировину і...