"Монументальний прогрес!": Чоловік з тією ж хворобою, що у Стівена Хокінга, першим у світі написав твіт силою думки (скріншот)

Стівен Хокінг. Фото: ВВС.

Австралієць Філіп О'Кіф першим у світі написав твіт силою думки. Завдяки імплантованому в мозок пристрою 62-річний чоловік з бічним аміотрофічним склерозом (АЛС) може здійснювати покупки в Інтернеті і тепер – перетворювати свої думки прямо у твіти. Про розробку розповідає BusinessWire, передають Патріоти України.

За словами компанії-розробника Synchron, це символічно важливий момент для технології, яка може відкрити двері для людей з подібними недугами, щоб ті залишалися на зв'язку зі світом.

"Привіт, світ! Короткий твіт. Монументальний прогрес", - написав чоловік.
Бічний, або латеральний аміотрофічний склероз, також відомий як хвороба Лу Геріга, призвів до того, що 62-річний О'Кіф втратив значну частину рухових функцій, він не може працювати та вести повноцінне життя. У квітні минулого року йому імплантували у мозок чіп Stentrode.

О'Кіф каже, що використання чіпа – це як навчитися кататися на велосипеді: "Потрібна практика, але як тільки ви починаєте кататися, це стає природним". Він здатний не тільки писати у твіттері, але і здійснювати онлайн-покупки, а також відправляти електронну пошту.

Нагадаємо, що раніше цього року Ілон Маск заявляв про успішний експеримент своєї компанії Neuralink, коли його співробітникам вдалося імплантувати в мозок мавпи чіп з нейроінтерфейсом. Метою чипування є усунення наслідків травм головного і спинного мозку.

Антарктичне літо спонукає до пустощів: Киту схотілось погратись з човном, в якому сиділи українські полярники, додавши науковцям адреналіну в холодному морі (відео)

субота, 22 лютий 2025, 18:29

Українським полярникам вдалося зафіксувати на відео свою зустріч з горбатим китом, що вирішив пограти з їхнім човном. Кажуть, горбань вдався до "трюків", які не часто побачиш. . Як повідомили у Національному антарктичному науковому центрі, зустріч з ...

Кількість українських біженців стрімко зросла: Ось чому не хочуть повертатися

субота, 22 лютий 2025, 18:17

Кількість українських біженців у 2024 році становила 5,2 млн осіб – це на 300 тисяч більше, ніж у попередньому році. Аби повернутися, вони хочуть аби в Україні були вирішені безпекове питання, проблема житла, підвищився рівень життя та можна було знайт...