Моторошне видовище: Українську станцію в Антарктиді оточив "кривавий" сніг (фото)

Подібне явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще й в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах.

Поблизу української арктичної станції "Академік Вернадський" кілька тижнів лежить криваво-червоний сніг. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України в Facebook, передають Патріоти України.

Зазначають, що таке забарвлення снігу надають мікроскопічні снігові водорості. Наші вчені їх визначили під мікроскопом як хламідомонади Chlamydomonas nivalis.

"Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом усієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати", - йдеться в повідомленні.

Також в Міносвіти зазначили, оскільки, крім зеленого пігменту - хлорофілу, їх клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями, як від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання.

Крім того, "цвітінню" снігу сприяють зміни клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане. Як наслідок - в ньому утворюється все більше яскравих водоростей.

З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і "цвітіння" снігу припиняється. "Цікаво, що таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще й в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах", - пишуть в Міносвіти.

Хіти тижня. Через жахливу помилку МОЗ на Тернопільщіні 18 медиків інфікувались COVID-19 (відео)

понеділок, 30 березень 2020, 9:30

Спалах хворих на коронавірус в Монастирському районі Тернопільської області стався через неправильні алгоритми діагностики, котрі медустановам надіслало київське начальство. В результаті з 35 інфікованих 18 медперсонал. Про це в ефірі ТСН заявив голова...

Хіти тижня. Коли вже час на пенсію: 91-річний Філарет зробив скандальну заяву щодо причини пандемії коронавірусу (відео)

понеділок, 30 березень 2020, 9:00

Патріарх вважає, що причина коронавірусу – це гріховність людей. "Я маю на увазі, перш за все, одностатеві шлюби. І це причина коронавірусу", – сказав патріарх. Він назвав гомосексуалізм злом, за яке "Бог спалив Содом і Гоморру". Також Філарет зазначив...