Моторошний ритуал: Археологи виявили незвичайну деталь життя неандертальців

Під час експедиції до печери Куева-дес-Куб'єрта, Іспанія, були знайдені десятки черепів тварин, залишених там 40 тис. років тому. У вчених немає сумніву, що це було частиною церемонії, передають Патріоти України.

Дослідники виявили 35 черепів. Всі вони походять від тварин, які мали роги. Серед них було 28 голів великої рогатої худоби, у тому числі бізонів та зубрів, п’ять оленів та два носороги.

При цьому в печері знаходилися знаряддя праці неандертальців, що говорить про те, що це місце могло бути їхнім домом. Однак черепи не належали тваринам, яких просто вживали в їжу, оскільки археологи знайшли тільки черепи, на яких дуже мало м’яса. Інших кісток у печері не було.

На думку вчених, тварин було вбито в іншому місці, а їхні голови відділили і принесли в печеру з якоюсь церемоніальною метою.

Це відкриття змінює уявлення сучасної науки про неандертальців. Раніше не було жодного підтвердження того, що ці люди мали культи. Тепер вчені вважають, що наші предки могли мати примітивні вірування та пов’язані з ними ритуали. Зокрема, здатні залучити удачу на полюванні, оскільки знайдені черепи належали диким тваринам.

Нещодавно вдалося з’ясувати ще один незвичайний факт із життя неандертальців. Вивчення стародавніх вогнищ показало, що ці представники роду людей із задоволенням готували, зокрема, такі складні страви, як млинці.

"Всюди специфічне амбре": Пропагандистка Скабєєва заявила, що французи припинили митись через бідність

четвер, 23 березень 2023, 16:43

Кремлівська пропагандистка Ольга Скабєєва вчергове виступила з абсурдною заявою, розказавши, що нібито жителям Франції не вистачає грошей на особисту гігієну і тому від них погано пахне. Про це Скабєєва заявила під час своєї передачі на одному з кремлі...

Фаріон добалакається: Ольга Сумська жорстко відреагувала на слова професора про загиблих маріупольців

четвер, 23 березень 2023, 15:55

Українська мовознавиця Ірина Фаріон знову прославилася на всю країну. Те, що трапилося в Маріуполі, професор назвала кармою маріупольців, які по дорозі розум розгубили. На такі слова вже не можна було не відреагувати. Різко на адресу львів'янки вислови...