Незважаючи на те, що слова "одержувати" та "отримувати" – синоніми, різниця у їх застосуванні все ж є, пояснює мовознавець Олександр Авраменко.
"Одержувати" чи "отримувати" можна лише конкретну річ. Наприклад, олівець, приз, гроші, книжку, подарунок чи диплом. Тобто річ, яку можна взяти в руки. А також можна "отримувати" те, що можна порахувати – наприклад, бали", – розповів Авраменко.
"А як же бути з абстрактними? Річ, яку не можна взяти в руки або побачити очима. наприклад освіту, ми "здобуваємо". Отже – здобути освіту, а не одержати. Або досвід. Він теж абстрактний. Ми його у процесі набуваємо, а не отримуємо", – сказав мовознавець.
"Отже, приз, подарунок ми отримуємо чи одержуємо, а освіту здобуваємо, досвід набуваємо", – пояснив Авраменко.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....