Може бути придатною для життя: Астрономи знайшли нову планету

Астрономи виявили нову скелясту планету, яка має сприятливі умови для виникнення життя. Вона розташована за 31 світловий рік від нас. Про це пише Science Alert, передають Патріоти України.

Планета під назвою Wolf 1069 b обертається в зоні своєї зірки — це область, де може бути рідка вода на поверхні. А отже на такій планеті гіпотетично може існувати життя.

Планета робить повний оберт навколо своєї зірки за 15,6 дня і розташована в 15 разів ближче до неї, ніж Земля до Сонця.

Через це на поверхні Wolf 1069 b могло б бути надто спекотно, але вона обертається навколо червоного карлика, який набагато холодніший за Сонце. Нова планета отримує близько 65% випромінювання, яке досягає Землі від Сонця.

Wolf 1069b схожа на Меркурій і, ймовірно, має температуру близько -23°С. Це занадто холодно для рідкої води, але без атмосфери рідка вода все одно перетворилася б на пару.

Розлучення не допоможе: Чи можуть отримати відстрочку чоловіки, які самі виховують дітей

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:05

Під час воєнного стану в Україні чоловіки мають право на відстрочку від мобілізації за певними сімейними обставинами. Зокрема, це стосується батьків, які самостійно виховують дитину або дітей до 18 років. Про це нагадала в коментарі "РБК-Україна" адвок...

Мобілізація в Україні: Юрист пояснив, хто може вручати повістки чоловікам

п’ятниця, 29 вересень 2023, 8:38

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні введено воєнний стан. У зв'язку з цим військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років можуть вручати повістки для мобілізації. Про це повідомляє керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Чудо...