61-річному туристу з Німеччини загрожує десять років за ґратами в Греції за крадіжку стародавньої мармурової колони. Він намагався вивезти її в Італію і стверджував, що просто купив її біля Акрополя. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України.
Німця заарештували в порту Патри після ймовірної спроби контрабандного вивезення артефакту з країни. Колону він сховав в автомобілі і намагався вивезти її на поромі в Італію. Поліції він заявив, що купив колону біля Акрополя в Афінах і не знав, що вона стародавня.
Грецька влада заявляє, що чоловіка обвинувачують у торгівлі предметами старовини — серйозному злочині, який у країні, відомій своєю багатою археологічною спадщиною, карають тюремним ув'язненням на строк до 12 років. Суддя розпорядився провести додаткове розслідування і звільнив чоловіка умовно-достроково, заборонивши йому залишати Грецію до подальшого повідомлення.
Це сталося після того, як в Італії було заарештовано туристку з Британії, яка відрізала плитки від мозаїки в Помпеях і намагалася вивезти їх як сувенір.
У 2018 році французького туриста оштрафували на 200 євро і засудили до умовного покарання після того, як його спіймали на місці злочину, коли він віз до Помпеї давньоримські артефакти, заховані в рюкзаку: шматки теракоти й осколок мармуру з історичної вілли Лорея Тібуртіна.
Утім, іноді вкрадені артефакти повертаються. Туристка, яка вкрала мозаїку з Помпей, надіслала її назад, поскаржившись, що предмети прокляті і вона сама захворіла на рак.
У 2018 році туристів закликали повернути гальку, привезену як сувеніри з мальовничого грецького пляжу на острові Скіатос, де знімався мюзикл групи ABBA "Mamma Mia!".
Скриньки з написом "Скринька для повернення каміння з пляжу Лаларія" з'явилися в аеропорту Скіатоса після того, як активісти заявили, що каміння з пляжу зникає з лякаючою швидкістю.
А 2020 року турист, який вкрав шматок мармурового барельєфа з римського музею трьома роками раніше, відправив її назад в Італію разом із листом, у якому вибачався за те, "що був таким американським придурком".
Шахраї використовують різні методи, щоб змусити користувачів переходити у фальшиві телеграм-боти, які маскуються під офіційні. Їхній головний інструмент – неуважність користувачів, передають Патріоти України. Як працює ця схема? Фальшиві чат-боти:...
У 2025 році на пенсію за віком у 60 років мають право вийти громадяни, які мають трудовий стаж щонайменше 32 роки, у 63 роки - зі стажем як мінімум 22 роки та у 65 років - зі стажем щонайменше 15 років. Виплати їм нараховують індивідуально, у залежност...