Може забрати незліченну кількість життів! На тілі Землі є гігантська тріщина, через неї у зоні ризику перебувають 4 млн людей

Вчені попереджають про загрозу, яку створює розлом Сіетла. Цей геологічний розлом вже давно є предметом занепокоєння експертів через його здатність викликати руйнівні землетруси та забрати незліченну кількість життів, передають Патріоти України.

Під час дослідження команда з Вашингтонської геологічної служби з'ясувала, чому утворився даний розлом. Детальніше про це явище розповілиSci Tech Daily.

Розлом Сіетла — це низка тріщин у земній корі, що перетинають низовини Пьюджет-Саунд. Згідно з усними переказами місцевих корінних народів і геологічними свідченнями, він став помітним в 923-924 роках нашої ери.

Сьогодні це явище створює ризиковану ситуацію для 4 мільйонів людей, які проживають поблизу, через велику імовірність потужних землетрусів.

Вчені вважають, що розлом утворився близько 55 мільйонів років тому, коли вулканічні острови, деякі з яких наразі засіюють обрій, зіткнулися з Північноатлантичною плитою.

Частина з них пішла під землю, а решта піднялася. Це створювало величезне навантаження на земну кору, через що вона послабшала та почала розходитися. Ця давня зона розриву, імовірно, заклала геологічну основу для сучасного розлому Сіетла.

У 1700 році приблизно 1000-кілометровий розрив зони субдукції створив потужний землетрус магнітудою від 8,7 до 9,2 балів. Після цього, в 1990-х роках було ще декілька менш потужних землетрусів.

Дослідження показують, що розлом й досі може спричинити землетрус магнітудою 7,2, однак розуміння того, як утворився розлом, допоможе вченим і місцевим жителям підготуватися до майбутніх стихійних лих.

Накивала п'ятами чи спіймали? У Росії зникла ексдружина затриманого за хабарі заступника Шойгу

середа, 24 квітень 2024, 18:43

Родичі ексдружини затриманого за хабарі заступника міністра оборони РФ Тимура Іванова - Світлани Захарової - не можуть зв'язатися з нею. Згідно з непідтвердженими даними, 50-річна жінка, відома також під прізвищами Маніович та Іванова, могла бути затри...

Через новий закон про мобілізацію? Українці почали масово дарувати авто - МВС розкрило статистику

середа, 24 квітень 2024, 18:22

У квітні в сервісних центрах МВС спостерігається значне збільшення кількості реєстраційних процедур. З початку місяця було оформлено 110 997 заяв за договорами купівлі-продажу. Також останнім часом значно збільшилась кількість перереєстрацій автотрансп...