Може знадобитися операція: Лікар розповів, що робити, якщо нюх після операції так і не повертається

Зниклий нюх після коронавірусу іноді можна повернути за допомогою маніпуляцій у лікаря. Про це "Фактам" розповів отоларинголог відділення отоларингології Київської міської клінічної лікарні № 9, аспірант кафедри отоларингології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупіка Максим Овсієнко, передають Патріоти України.

Медик повідомив, що, якщо людина прийшла до лікаря з такою проблемою - то він опитує пацієнта і за допомогою діагностичних приладів і тестів оцінює слизову оболонку носа. Також Овсієнко пояснив, як лікується таке порушення після перенесеної інфекції.

"Підхід індивідуальний. Якщо причина в наполегливому набряку, що перегороджує доступ повітря з одорантами в нюхову щілину, тоді знадобиться операція. При оборотних змінах слизової оболонки призначаємо препарати - інтраназальні кортикостероїди. Також ефективні вправи для тренування нюху. Суть в тому, що нервові клітини, що входять в нюховий епітелій, можуть відновлюватися. Потрібно, нюхаючи різні речовини, встановлювати асоціативний зв'язок з головним мозком", - розповів він.

Цікаво, що лікар пояснив сам механізм втрати нюху при коронавірусі. "Вхідні ворота для вірусу - слизові оболонки, зокрема і верхніх дихальних шляхів. Під час запалення, коли слизова банально набрякає, погіршується стан епітелію, що сприймає запахи. Через набряк одоранти не потрапляють в рецепторні зони, де оцінюються організмом. Заважають сприйняттю запахів і хронічні захворювання, які при COVID-19 загострюються: назальний поліпоз або алергічні процеси. Буває розлад в нервових клітинах - нюхові цибулини перестають нормально функціонувати, і передача нервового імпульсу і оцінка головним мозком інформації про запахи утруднюється", - резюмував Овсієнко.

З архіву ПУ. "Народ, допоможіть": Задача для 3-го класу "зламала мозок" українським користувачам мережі (фото)

п’ятниця, 28 січень 2022, 23:30

У мережі опублікували задачу для третього класу, яка збила з пантелику користувачів мережі. Умови задачі опублікувала в Facebook Марина Тарамикіна. "Народ, допоможіть мені вирішити задачу для 3-го класу. Моє рішення і рішення вчительки різняться", - на...

Російського контингенту не вистачить для вторгнення в Україну, але ймовірна ескалація на Сході України

п’ятниця, 28 січень 2022, 22:25

100-тисячний контингент – це не сили для вторгнення. Цієї кількості Росії недостатньо для активної фази військового протистояння з Україною. Контингент вторгнення має втричі перевищувати чисельність, яка перебуває в стані активної оборони. Плюс немає розг