Може зупинитися дихання: Педіатр розповіла про небезпеку носіння маски для дітей

Дітям до двох років носити захисну медичну маску протипоказано. Як заявила в інтерв'ю "Фактам" київський педіатр, кандидат медичних наук Галина Єрмолова, через вузькі дихальні шляхи у дітей може затруднитися і навіть зупинитися дихання. Також збільшується ризик теплового удару і зростає навантаження на серце, передають Патріоти України.

"Хочу додати, що у малюків підвищена набряклість м'яких тканин носоглотки. Оскільки активно формується зубний ряд, то виникає рясна слинотеча. Це утруднює дихання дитини навіть без маски", – зазначила вона.

Крім того, за словами педіатра, у носоглотці та області щік знаходиться густа капілярна мережа. Коли на вулиці спекотно, дитина в масці змушена дихати теплим повітрям, і маска зволожується. А якщо вона з синтетичної тканини, то ще й електризується.

"В капілярах виникає спазм, що збільшує набряклість тканин. Через це зменшується просвіт дихальних шляхів і глибина дихання. У мозок надходить менше кисню, необхідного для нормального росту і розвитку мозкових структур, підтримання активності і рухливості малюка", – підкреслила Єрмолова.

Вона додала, що гірше всього, якщо дитину кладуть в такій масці спати в колясці. Якщо робити це регулярно, то діти будуть відчувати хронічне кисневе голодування – гіпоксію. Педіатр радить одягати дворічним дітям маску лише в ліфті, де перед цим могла бути заражена коронавірусом особа, або в магазині.

"Звичайно, краще уникати відвідування місць з великим скупченням людей. Але якщо немає на кого залишити дитину, то заздалегідь продумайте список покупок, щоб впоратися за 10-15 хвилин", – сказала вона.

"Назвав мене товстофобним л*йном": Підлітка вигнали з літака за скаргу на сусіда

субота, 1 квітень 2023, 0:40

Підліток заявив, що його вигнали з літака після того, як він поскаржився на "ожирілого чоловіка", який зайняв "добру частину" сидіння. Про це повідомляє Lad Bible, передають Патріоти України. Мандрівник анонімно звернувся до Reddit, щоб розповісти про ...

Може спричинити раптову зупинку серця: Вчені не радять пити популярний у молоді напій

п’ятниця, 31 березень 2023, 23:29

Зазвичай серцевий напад трапляється несподівано і не завжди є достатньо часу на лікування. Однак деяких випадків можна уникнути. Наприклад, якщо припинити пити популярний напій. Йдеться саме про енергетичні напої, повідомляють Патріоти України із посил...