Можливо, це навіть були ще не греки: Археологи зробили величезне відкриття на острові Кіпр щодо прадавньої цивілізації Середземномор'я (фото)

структура, Кіпр, острів, храм, комплекс, бронзовий вік, розкопки, останки, моноліт, археологи, археологія, знахідка, вчені, дослідження, історія, ремісники, проєкт

Під час розкопок на Кіпрі археологи зробили неочікуване відкриття, яке переписує історію найбільш прадавньої грецької цивілізації. Вчені знайшли храмовий комплекс середнього бронзового віку, який виявився найдавнішим зі знайдених на острові, зазначають Патріоти України.

Вчені виявили 4000-річний храмовий комплекс. Ця значна знахідка є частиною дослідження, що триває в межах археологічного проєкту "Ерімі", спрямованого на розкопки поблизу села Ерімі в окрузі Лімасол, пише Heritage Daily.

На чолі з професором Лукою Бомбардьєрі, директором італійського археологічного проєкту Erimi Archaeological Project, команда виявила знахідку на вапняковій терасі з видом на річку Куріс. Дослідники натрапили на величезний храмовий комплекс із центральним монолітом, прикрашеним круглим мотивом, а також кілька житлових приміщень, фарбувальних чанів, складів і майстерень, що використовували ремісники бронзового віку.

Ця споруда площею понад 1000 квадратних метрів є найдавнішою церемоніальною будівлею, знайденою на острові, і датується приблизно 2000-1600 роками до н. е., тобто середнім бронзовим віком. Важливою знахідкою став обвалений 2,3-метровий моноліт у "священному просторі", який впав і знищив велику амфору, що, як вважають, була ритуальним підношенням.

Крім того, команда виявила скелетні останки жінки у стародавньому житлі. Остеоархеологічний аналіз показав, що вона померла від поранення в череп списом або іншим гострим предметом.

Це відкриття дає цінну інформацію про ритуальну діяльність та історичний контекст перших мешканців Кіпру, демонструючи багату археологічну спадщину острова, котрий відігравав неаби яку роль в Східному Середземномор'ї з надавніших часів.

"На заборі он тоже написано": В Одесі співробітники патрульної поліції відмовились виконувати мовний закон (відео)

неділя, 14 липень 2024, 19:58

В Одесі співробітники патрульної поліції проігнорували закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомив громадський діяч Дем'ян Ганул, передають Патріоти України. Активіст розповів, що у неділю, 14 липня, в Одесі ...

Важкий день випробовувань: На Тернопільщині перекинувся автобус з 40 греко-католицькими прочанами, які прямували до Зарваниці

неділя, 14 липень 2024, 19:40

На Тернопільщині вранці 14 липня автобус з 40 паломниками потрапив у ДТП. Повідомлення про ДТП надійшло близько 8 години. ранку, передають Патріоти України. . Аварія сталася на автодорозі поблизу села Раковець Золотниківської громади Тернопільського р...